2
2020
2018-10-30

Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II zaprasza do wspólnego budowania świata bez przemocy


Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim po raz kolejny zaangażowali się w działania Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. W tym roku nasza szkoła podjęła inicjatywę koordynowania działań kampanii na terenie Sokołowa Podlaskiego.

Chcemy, aby jak najwięcej placówek wzięło udział we wspólnym budowaniu świata wolnego od przemocy. Świata bezpiecznego, zapewniającego dzieciom i młodzieży prawidłowy rozwój. Zapraszamy wszystkie szkoły, instytucje oraz placówki pracujące z dziećmi i młodzieżą do budowania świata wolnego od nadużyć. Wystarczy zgłosić swoją placówkę do udziału w kampanii i w pierwszych dziewiętnastu dniach listopada podjąć dowolną inicjatywę związaną z hasłem przewodnim kampanii.

Kampanię na całym świecie koordynuje genewska organizacja Women’s World Summit Foundation, zapraszająca do współpracy wszystkich, którzy chcą by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy. Kampania odbywa się przez pierwszych 19 dni listopada na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. W Polsce patronat nad kampanią sprawuje Fundacja po Drugie.

Kampania trwa w dniach od 1 do 19 listopada. Placówka zgłaszająca udział w kampanii przygotowuje działania o charakterze edukacyjnym, którego motywem przewodnim jest budowanie świata bez przemocy. Działania mogą mieć dowolny charakter – warsztaty, konkursy, pogadanki, wystawy, gazetki. Aby zgłosić placówkę do udziału w kampanii wystarczy przesłać kartę zgłoszeniową pobraną ze strony internetowej http://podrugie.pl/ ruszamy-z-kampania/na adres mailowy 19dni@podrugie.pl Uczestnicy kampanii po zakończeniu działań przesyłają do Fundacji po Drugie (19dni@podrugie.pl) informacje o wydarzeniach – krótki opis i zdjęcia, które zostaną następnie zamieszczone na portalach internetowych Fundacji. Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie Fundacji po Drugie http://podrugie.pl/19-dni-przeciwko-przemocy/ lub u lokalnego koordynatora kampanii 19dni.sokolowpodlaski@gmail.com

Paulina Kiczko – Kamut – pedagog szkolny 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe