2
2020
2016-01-11

Zebrali ponad 60 tysięcy...


Za nami kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Sokołowie nie zabrakło szczodrych serc, jak zwykle zresztą. W całym powiecie zebrano niebagatelną sumę - ponad 62 tysiące!

W drugą niedzielę stycznia, tradycyjnie już, wolontariusze zbierają pieniądze do puszek. Przez kilkanaście lat działalności WOŚP, w samym tylko Sokołowie nazbierali prawie milion złotych. Za zebrane pieniądze kupowany jest sprzęt medyczny, który trafia do szpitali w całej Polsce. Ile trafiło do sokołowskiego szpitala?
 
- Dużo, bardzo dużo! Przez te kilkanaście lat dostaliśmy sprzęt za ponad 900 tysięcy - podkreśla dyrekcja szpitala.

Można więc śmiało powiedzieć, że wszystko co zebraliśmy, trafiło do nas z powrotem. 
 
W tym roku pieniądze zbierano w Sokołowie, a także kilku miejscowościach: w Skibniewie, Sterdyni, Kosowie Lackim, Jabłonnie Lackiej, Repkach, Bielanach, Nowej Wsi, Niecieczy, Sabniach, Ceranowie i Grochowie. 
 
PREZENTACJA SPRZĘTU
Sprzęt, który trafił do sokołowskiego szpitala dzięki WOŚP, prezentowany był w dniu finału w budynku Publicznego Gimnazjum nr 1. Mnóstwo inkubatorów, stabilizatorów, respiratorów, łóżek szpitalnych, urządzeń do pomiaru ciśnienia... Ilość zakupionych urządzeń jest naprawdę długa. Sokołowianie nie kryli zdziwienia, oglądając te sprzęty.
 
- Coś tam człowiek słyszał o zakupionym sprzęcie, ale że aż tyle? No uwierzyć się nie da...
 
Najwięcej sprzętu (za kwotę ponad 600 tysięcy) trafiło do oddziału patologii i intensywnej terapii noworodka i niemowlęcia. Bardzo duża kwota (ponad 200 tysięcy) trafiła do oddziału noworodkowego, a także zakładu opiekuńczo - leczniczego (prawie 150 tysięcy). 

W tym roku zebrane pieniądze przeznaczone będą w pierwszej kolejności na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów dziecięcych. Do tej pory sokołowski oddział pediatryczny otrzymał z WOŚP sprzęt za około 40 tysięcy.
 
Tego, ile dokładnie udało się zebrać podczas tegorocznego finału w całej Polsce, oficjalnie jeszcze nie wiadomo. Biorąc pod uwagę tylko powiat sokołowski, kwota jest niebagatelna.
 
- Zebraliśmy ponad 62 tysiące! - poinformował w niedzielę wieczorem sokołowski sztab.
 
Jest to sporo więcej niż w zeszłym roku (wtedy sztab zebrał ponad 30 tysięcy), ale zdecydowanie mniej niż 2 lata temu. Przed dwoma laty w Sokołowie udało się zebrał aż 110 tysięcy! To był rekord, którego raczej nieprędko uda się pobić...
 
WIELE ATRAKCJI
Sokołowski sztab, pod przewodnictwem Konrada Kosela, przygotował w tym roku mnóstwo atrakcji, m.in. bieg "Policz się z cukrzycą", pokaz sprzętu ratownictwa medycznego, przepyszny bigos dla wszystkich i występy wielu artystów. Na scenie pojawił się Power Bond, Kapela Wuja Krzycha, Silk, Paweł Woźniak i zespół Prowokacja, Hoyraky oraz uczniowie miejscowych szkół. Gwiazdą wieczoru była słynna piosenkarka Paulla. 
 
Wielką atrakcję przygotowano dla fanów motoryzacji. Przez cały dzień ulicami miasta jeździły terenówki, wyścigówki i najbardziej zabytkowe auta, tzw. klasyki. Na terenie Parku Przemysłowego przez kilka godzin czynny był tor offroadowy, natomiast na odcinku zamkniętym dla ruchu stanęły auta Sokołowskich Klasyków oraz OFF Road Squad z Sokołowa. Była oczywiście możliwość przejażdżki każdym z tych aut. Najbardziej obleganym samochodem był potężny, czerwony autobus, w którym jak zwykle można było oddawać krew. Chętnych było mnóstwo!
 
Prawdziwe tłumy można jednak było spotkać w budynku Publicznego Gimnazjum nr 1. Tam, oprócz koncertów, odbyła się licytacja wystawionych przedmiotów. Wylicytować można było m.in. kalendarz Jurka Owsiaka, koszulkę Przemysława Salety czy chociażby piłkę Skry Bełchatów (oczywiście z autografami). 
 
Ten finał po raz kolejny pokazał, że w naszym powiecie nie brakuje osób o wielkich sercach. Do pracy przy WOŚP zaanagażowało się mnóstwo osób: kilkuset wolontariuszy, strażaków, pracowników szpitala, a także przedsiębiorców. Lista sponsorów jest baaardzo długa. Partnerami głównymi tegorocznej akcji byli: Ośrodek Szkolenia Kierowców Atut, Zakłady Mięsne Sokołów S.A., Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim i Urząd Miasta Sokołów. 
 
Sokołowski sztab za naszym pośrednictwem dziękuje tym wszystkim, którzy włączyli się do akcji.  - Dziękujemy, że byliście z nami. Już po raz kolejny pokazaliśmy, że mamy wielkie serca.
 
Głównym gospodarzem Orkiestrowego Centrum było Publiczne Gimnazjum nr 1 w Sokołowie Podlaskim. "Wieści Sokołowie" sprawowały patronat medialny nad imprezą. 

WOŚP W CYFRACH
120 tysięcy wolontariuszy w całej Polsce zbierało pieniądze do puszek w minioną niedzielę. I tak jest co roku. Wielka Orkiestra ma już 24 lata, a pieniądze, które fundacja przeznaczyła na sprzęt medyczny, przekroczyła już 650 milionów. W tym roku o nowy sprzęt medyczny wzbogacą się oddziały pediatryczne (już po raz trzeci fundacja zbiera pieniądze na ten cel). Znaczna część sumy trafi także do oddziałów geriatrycznych i zakładów opiekuńczo - leczniczych. Łącznie, w ciągu trzech lat realizowania hasła godnej opieki medycznej seniorów, Wielka Orkiestra wydała na ten cel około 46 mln. Wsparcie otrzymało aż 150 placówek zajmujących się leczeniem geriatrycznym. 

Więcej zdjęć w naszej galerii FOTO. 
 
KW

« wróć | komentarze [8]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Dla mnie od zebranych pieniędzy ważniejsza jest wspaniała postawa ludzi związanych z Orkiestrą: organizatorów, wolontariuszy itp. oraz darczyńców. Poświęcają swój czas i pieniądze by zrobić coś dobrego dla innych. Składam najwyższe uznanie i szacunek. Wspaniała impreza, wspaniali ludzie.

Waldemar R.
2016-01-13 14:58:49

Hejtuje orkiestra i gorszy sort? A mogło by być po prostu normalnie.


2016-01-12 21:22:34

Prawicowi hejterzy polegli. Miłość zwyciężyła nienawiść.

Ewa
2016-01-12 09:32:35

Cała Polska i w tym Sokołów pokazała środkowy palec ludziom nienawiści takim jak Pawłowicz, Pięta itp.

Dumny Sokołowianin
2016-01-12 09:28:59

Jak widać ludzi dobrego serca (gorszego sortu) jest w Polsce więcej. Było wspaniale, Dziękujemy.

Aldona
2016-01-12 08:18:12

Efekt posła Pięty sama dałam więcej niż zwykle hi hi

z Sokołowa
2016-01-11 15:53:32

WIELKIE BRAWA!

Gonzo
2016-01-11 14:51:57

Brawo mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego! Tym bardziej, że na chwilę obecną Sokołów 62 : Siedlce 89...

bebek
2016-01-11 12:02:38
Strona 1/1


Dane kontaktowe