15
2020
2015-08-13

Ze szpitalem jest problem...


Radny powiatowy Sławomir Wróblewski ma dylematy odnośnie odpowiedzi, jaką otrzymał od zarządu powiatu. Czyżby zarząd próbował coś zataić? 

- Nie - odpowiada starosta Leszek Iwaniuk. - Moi poprzednicy uchwalili, aby SP ZOZ nie był jednostką organizacyjną powiatu. A skoro nie jest, ja nie mam prawa udzielać informacji o sprawach, o które pan pyta - zwrócił się do radnego.

CHODZI O BYŁEGO STAROSTĘ
Radny Sławomir Wróblewski kilka tygodni temu pytał na sesji o sprawy sądowe wytoczone przeciwko władzom Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim. Starosta Leszek Iwaniuk odpowiedział wówczas: - Jesteśmy w trakcie jednej sprawy z urzędniczką. 
 
Radny dociekał i pytał także o jednostki organizacyjne powiatu. Iwaniuk odpowiedział, że takich spraw raczej nie ma, acz musi dokładnie sprawdzić. Obiecał również, że udzieli pisemnej odpowiedzi w ciągu 14 dni. 
 
I udzielił. W piśmie czytamy: "W roku 2015 był wniesiony jeden proces sądowy przez pracownika starostwa, któremu wypowiedziano umowę o pracę. Sprawa jest w toku. Z informacji uzyskanych od kierowników jednostek organizacyjnych powiatu wynika, że nie było procesów sądowych w sprawach pracowniczych w tych jednostkach w 2015 roku". Pod pismem podpisał się starosta.
 
Radny ma jednak dylematy odnośnie odpowiedzi, jaką otrzymał. 
 
Więcej w papierowym wydaniu.
KW

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe