17
2020
2010-11-02

Zdobyli aż jedenaście medali!


Zawodnicy KS „Neptun” z Sokołowa Podlaskiego wzięli udział w międzynarodowym meczu pływackim dziecięcych drużyn klubowych. Walka o medale stała na bardzo wysokim poziomie.

W zawodach rozgrywanych pod patronatem burmistrza Bielska Podlaskiego uczestniczyło 407 zawodników z 21 klubów z Polski, Białorusi, Litwy i Ukrainy.
Rywalizacja w danym stylu pływackim odbywała się w każdym roczniku oddzielnie. W imprezie uczestniczyło bardzo wielu zawodników z aktualnym tytułem mistrza i wicemistrza Polski.
KS „Neptun” wystawił do reprezentacji 23 najlepszych zawodników trenujących pod okiem Dariusza Dackowa, Grzegorza Jezierskiego i Wojciecha Miłkowskiego. Po zaciętej rywalizacji, odbywającej się w dwóch blokach zawodnicy zdobyli 3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe medale. Najlepsze wyniki osiągnęła Karolina Misiak, zdobywając złoty medal w swojej koronnej konkurencji – 50 m stylem klasycznym oraz dwa srebrne na dystansach 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem klasycznym. Karolina, zdobywając złoty medal w stylu klasycznym na 50 m pokonała swoją rywalkę z Mistrzostw Polski.
Równie dobrze wypadł Grzegorz Błachnio, zdobywając złoty medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym i brązowy medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Najmłodszą zawodniczką reprezentującą KS Neptun była Julia Krasnodębska, która wywalczyła złoto na dystansie 50 m stylem dowolnym. Był to dopiero drugi występ zawodniczki na większej imprezie pływackiej.
Na zawodach tych medale zdobyli również: Julianna Boczkowska - srebrny krążek na dystansie 50 m stylem motylkowym i brązowy na dystansie 100 m stylem motylkowym, Paweł Remiszewski - srebrny na dystansie 50 m stylem grzbietowym, Bartłomiej Pytlak – brąz na dystansie 100 m stylem grzbietowym, Kacper Klimczuk – brązowy medal na dystansie 50 m stylem klasycznym.
ARKADIUSZ BRODZIŃSKI
FOT. KS NEPTUN

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe