40
2019
2019-01-22

Zderzenie ciężarówek


We wtorek 22 stycznia około godz. 6:40 na DK 62 w Repkach doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych.

W wyniku zderzenia jedna z ciężarówek wywróciła się na bok, co doprowadziło do rozszczelnienia zbiornika z paliwem. Jeden z kierowców został zakleszczony w pojeździe. Strażacy, aby go wydostać, musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego.

Obecnie na miejscu zdarzenia działania prowadzą: OSP Repki, OSP Szkopy, 3 zastępy z JRG Sokołów Podlaski, Policja, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz LPR "Ratownik 19" Sokołów Podlaski.


Informacja sierż. szt. Dominiki Rozbickiej z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim:

- Około godziny 6.40 w miejscowości Repki na ul. Sokołowskiej (droga krajowa nr 62) doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 33-letni obywatel Ukrainy, jadąc samochodem ciężarowym marki Man TGL z przyczepą ciężarową od strony miejscowości Sokołów Podlaski, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu. W wyniku tego manewru jadący z przeciwnego kierunku 60-letni kierowca pojazdu ciężarowego marki DAF z naczepą ciężarową, przewożący sól drogową, chcąc uniknąć zdarzenia, skręcił w lewą stronę, doprowadzając do zderzenia się pojazdów i przewrócenia się jednego z nich. Obywatel Ukrainy został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Białymstoku. Obecnie służby pracują na miejscu. Kierowcom wyznaczono objazdy.  Utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin. Policja wyjaśnia szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze.

 
Info: Samochody Ratownicze / st. sierż. Dominika Rozbicka (KPP w Sokołowie Podl.)
Fot. Samochody Ratownicze / KPP w Sokołowie Podl.)

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe