17
2020
2011-05-04

Zdarzenia i ludzie


Taki tytuł nosiła impreza promująca młodych artystów i tradycje, zorganizowana w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni.

W czwartek 28 kwietnia w GOKiS w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 zorganizowano imprezę pod nazwą „Zdarzenia i Ludzie”. Towarzyszył jej XVIII Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej - Podlasie 2011.

Pojadą do Bielska
Spotkanie otworzyli: wójt gminy Sterdyń Czesław Marian Zalewski oraz dyrektor GOKiS Marianna Kobylińska. Konferansjerem była Karolina Bogucka.
- W zmaganiach konkursowych wzięło udział 16 artystów. Zwycięscy eliminacji rejonowych wezmą udział w finale Festiwalu, który zaplanowano na 7 maja w Bielsku Podlaskim – wyjaśnia Marianna Kobylińska. – Będą to: Zespół Wokalny „KRASNOLUDKI” z Gminnego Przedszkola przy Zespole Szkół w Sterdyni z piosenką „Namaluję Polskę”, Monika Prokopczuk z GOKiS z piosenką „Drzewo”, Joanna Stokowska z Publicznego Gimnazjum w Bogutach Piankach z piosenką „Biały krzyż”, Angelika Marczuk z GOKiS i z piosenką „Tak powoli zmieniam czas”, Dominika Bogucka ze Szkoły Podstawowej w Bogutach Piankach z piosenką „Tak mówił Papież”, Grupa Artystyczna Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokołowie Podlaskim z piosenką „Myśmy są wojsko”, Katarzyna Gałecka ze ŚDS w Sokołowie z piosenką „Zachodzi słoneczko".

Nagrodzeni za pisanki
Podczas imprezy wręczono nagrody rzeczowe oraz dyplomy zwycięzcom konkursów.
I tak w konkursie „Kraszanki, pisanki, jajka malowane…” w kategorii pisanka tradycyjna wśród dzieci do lat 10 wygrał Amadeusz Skowronek przed Bartłomiejem Iwańskim (obaj SP nr 1 w Sokołowie i Natalią Komosą z SP w Zembrowie. W kategorii: pisanka współczesna pierwsze miejsce przypadło Liwii Długosz z Przedszkola w Sterdyni i Aleksandrze czapskiej z SP nr 1 w Sokołowie. Wyróżnienia otrzymali: Tomasz Zawadzki – SP w Sterdyni, Mateusz Mostowiec - SPw Zembrowie, Nicola Mateusiak - Przedszkole w Sterdyni, Matylda Szajko - Przedszkole w Sterdyni, Karolina Benedykciuk – SP w Zembrowie, Mateusz Piwko - SP w Łazowie, Ola Grzymała - Przedszkole w Sterdyni, Magda Wojtyńska – SP w Zembrowie, Ola Krzyżanowska – Przedszkole w Sterdyni i Natalia Mastalerczuk – SP nr 1 w Sokołowie.
W kategorii wiekowej od 11 do 15 lat nagrodę zdobyła Magdalena Sikorska z SP w Wólce Okrąglik. Wyróżnienia trafiły do rąk: Mileny Pędzich – ZS w Sterdyni, Sandry Wojtkowskiej – SP w Zembrowie, Natalii Benedykciuk – SP w Zembrowie, Izabeli Sińczuk – SP w Łazowie i Elizy Steć – SP w Wólce Okrąglik.
W kategorii powyżej 15 lat nagrodzono Iwonę Mergo-Golatowską i Roberta Golatowskiego z Sokołowa. Komisja ponadto przyznała 1 miejsce dla Gminnego Przedszkola w Zembrowie oraz wyróżnienie dla klasy I z SP w Zembrowie
W konkursie na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną” w kategorii zbiorowej I miejsce zdobyło Koło Przyjaciół Biblioteki działające przy GBP w Sterdyni, II miejsce zajęła Świetlica Socjoterapeutyczna w Sterdyni, III miejsce Gminne Przedszkole przy Zespole Szkół w Sterdyni. W kategorii indywidualnej I miejsce wywalczyła Natalia Komosa z SP w Zembrowie, II - Magda Wojtyńska też ze szkoły w Zembrowie, trzecie zaś przyznano Natalii Gajowniczek i Aleksandrze Boguckiej z SP w Łazowie.

Tradycyjne i pyszne
- Nagrodzone prace można było obejrzeć na wystawie w holu GOKIS – dodaje pani dyrektor. - Nagrody rzeczowe były tylko uzupełnieniem, gdyż główną nagrodą dla zwycięzców i wyróżnionych w konkursach była wycieczka do Łysych na Kurpiach zorganizowana w Niedzielę Palmową.
Podczas czwartkowej imprezy odbył się również konkurs na „Tradycyjne Potrawy Wielkanocne”, w którym udział wzięły panie z różnych miejscowości.
- Komisja konkursowa po ocenie stoisk wystawienniczych pierwsze miejsce przyznała Krystynie Jabłońskiej za „Babkę pasztetową z borówką”, drugie miejsce zdobyła pani Irena Filipczuk za „Jajka inaczej”, trzecie przyznano Cecylii Kur za „Kiełbasę podlaską”.  Wszystkie panie biorące udział w konkursie otrzymały nagrody ufundowane przez OSM Kosów Lacki – relacjonuje dyrektor Marianna Kobylińska. - Imprezie towarzyszyły również wystawy twórców ludowych. Podczas imprezy można było posłuchać ludowych przyśpiewek oraz muzyki charakterystycznej dla naszego regionu w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Sterdyń oraz Kapeli Ludowej „Sterdyniacy”. Widzów rozbawiła Kapela Ludowa „Kłosy” reprezentująca województwo podlaskie. Imprezę wzbogaciła przepiękna scenografia, którą wykonał Marek Kołodziejski.
Na zakończenie odbyła się biesiada wielkanocna przy dźwiękach Kapeli Ludowej.
BOŻENA GONTARZ
ZDJĘCIA: GOKiS STERDYŃ

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

dziwka jest wielka a gdzie jest sawwicki nastempna nedza

dupa
2013-08-20 16:14:10
Strona 1/1


Dane kontaktowe