6
2020
2018-04-17

Zdali egzamin i uzyskali patent strzelecki


24 marca br. w Zespole Strzelnic Siedleckiego Klubu Strzelectwa Sportowego ”Dragon” przed Komisją Licencyjną Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego stanęło 61 członków Klubu Strzelectwa Sportowego „SOKÓŁ” Sokołów Podl. Większą część, bo aż 36 osób stanowiła młodzież, czyli uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim (26 osób) oraz uczniowie klas mundurowych z zaprzyjaźnionej z „Szarą”, Niepublicznej Szkoły ZDZ w Radomiu (10 osób).

Ich celem było zdobycie patentu strzeleckiego. Wszyscy świetnie się spisali i zdali egzamin. Jest to kolejna grupa członków KSS „SOKÓŁ”, która uzyskała uprawnienia do posługiwania się bronią palną.

W Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim już czwarty rok realizowana jest innowacja pedagogiczna jaką są klasy mundurowe. Uczniowie klas licealnych oraz technikum poza przygotowaniem do matury i uzyskaniem dyplomów zawodowych mają możliwość zdobywania nowych uprawnień. W drugim roku nauki mają oni możliwość zdobycia patentu strzeleckiego.

Patent strzelecki uprawnia do posługiwania się pistoletem, karabinem i strzelbą gładkolufową. Dokument ten jest ważny w całym kraju i honorowany we wszystkich strzelnicach.

Patent strzelecki jest pierwszym krokiem do uzyskania pozwolenia na broń. Dodatkowo posiadanie patentu strzeleckiego zwalnia z egzaminu zdawanego w Komendach Wojewódzkich Policji przy wydaniu pozwolenia do pracy z bronią dla pracowników kwalifikowanych ochrony fizycznej. Dzięki niemu można uzyskać dodatkowe punkty podczas rekrutacji na wyższe uczelnie kształcące służby mundurowe. Jest też dodatkowym atutem w czasie starania się o pracę w Policji, Wojsku, Biurze Ochrony Rządu, Straży Sejmowej, Straży Więziennej oraz Służbie Granicznej.

Info / Fot: ZS Nr 1 w Sokołowie Podl. 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

nie ma już Biura Ochrony Rządu.jest Służba Ochrony Państwa

borowik
2018-04-20 09:25:32
Strona 1/1


Dane kontaktowe