17
2020
2012-04-20

Zbliża się kolejna eSKa!


Festiwal Zespołów Kabaretowych Seniorów eSKa 2012 jest popularyzacją i promocją amatorskiej twórczości kabaretowej uprawianej chętnie przez Seniorów. To przedsięwzięcie skierowane do środowiska osób tzw. "złotego wieku", obejmuje swym zasięgiem region Mazowsza. Festiwal jest także formą ukazania pogodnego, aktywnego i bardzo różnorodnego sposobu spędzania czasu wolnego przez osoby starsze. Kabaretowa forma twórczości artystycznej dostarcza samym Seniorom ogromną radość, daje możliwość satysfakcji z pracy twórczej, dowartościowuje ich, natomiast w oczach odbiorcy budzi podziw i uznanie oraz szacunek. Na stronie internetowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury www.sok.sokolowpodl.pl można pobrać regulamin festiwalu oraz kartę zgłoszeniową.

 

Będą nagrody

Po raz pierwszy to przedsięwzięcie artystyczne zostało zrealizowane w 2006 roku i okazało się, że zyskało aprobatę zarówno wśród wykonawców jak i mieszkańców naszego miasta. Przy realizacjach poszczególnych edycji do komisji artystycznej zapraszani byli aktorzy komediowi tacy jak: Andrzej Grabowski, Artur Barciś, Agnieszka Fitkau - Perepeczko, Stanisław Górka, którzy na zakończenie festiwalu występowali ze swoim programem jako Gwiazdy Koncertu Galowego. Zespoły biorące udział w Festiwalu otrzymały nagrody pieniężne, statuetki i pamiątkowe dyplomy.

Organizatorem Festiwalu jest tradycyjnie Sokołowski Ośrodek Kultury. Przy organizacji imprezy współpracują: Urząd Miasta Sokołowa Podlaskiego, Sokołowskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Sokołowie Podlaskim.

 

Twórczość Seniorów

Celem Festiwalu jest prezentacja i popularyzacja twórczości artystycznej Seniorów; pobudzanie Seniorów do pracy scenicznej, ze szczególnym uwzględnieniem programów o charakterze rozrywkowym; integracja środowiska artystycznego Seniorów na Mazowszu; promocja aktywnego i kreatywnego stylu życia wśród Seniorów; promocja walorów kulturowych i turystycznych Mazowsza. Do udziału w Festiwalu organizator zaprasza kabaretowe zespoły artystyczne Seniorów działające na terenie województwa mazowieckiego, a także duety, solistów i gawędziarzy. Forma prezentacji to kabaret, skecze, piosenki kabaretowe, programy satyryczno-rozrywkowe. Prezentacje odbędą się w trzech kategoriach: zespoły, duety, soliści. Organizator przewiduje nagrody za najciekawsze prezentacje oraz wyróżnienia. Wszystkie zespoły otrzymają dyplomy i pamiątkowe statuetki. Prezentacje konkursowe odbywać się będą od godz. 10 do 14. O godz. 16 przewidziano koncert finałowy - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, występy laureatów oraz zespołów i wykonawców wskazanych przez Komisję Artystyczną oraz występ Gwiazdy Festiwalu.

Osobą odpowiedzialną za realizację Festiwalu jest Paweł Kryszczuk, z którym kontaktować się można pod adresem e-mail: p.kryszczuk@sok.sokolowpodl.pl. Więcej informacji na ten temat na stronach www.sok.sokolowpodl.pl oraz www.sokolow-aktywniseniorzy.blogspot.com.

 

Katarzyna Markusz

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe