17
2020
2017-06-05

Zawody wędkarskie na Dzień Dziecka


 W sobotnie przedpołudnie, 3 czerwca na terenie Parku Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim odbyły się zawody wędkarskie zorganizowane z okazji obchodów Dnia Dziecka. Organizatorem był Zarząd Koła Wędkarskiego nr 30 w Sokołowskie Podlaskim. W zawodach wzięli udział uczniowie sokołowskich szkół podstawowych. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie PZW i członkowie Zarządu Koła nr 30.
Po powitaniu wszystkich uczestników i uroczystym rozpoczęciu zawodów, najmłodsi chwycili za wędki, by przez dwie godziny postarać się złowić jak najwięcej ryb. Pogoda tego dnia dopisała, jak i kibice. Młodzi adepci sztuki wędkarskiej przez cały czas zawodów pozostawali pod opieką dorosłego opiekuna, który ponosił odpowiedzialność za startującego, oraz wspierał i dodawał animuszu. Z uwagi na charakter i rodzaj zbiornika wodnego na którym odbyły się zawody liczba uczestników była ograniczona, wzięło w nim udział w sumie 24 zawodników. Wszystkie ryby łowione były na wędkę z kołowrotkiem lub wędkę typu bat do 6-ciu metrów ze spławikiem. Rywalizacja była zacięta, a po zakończonych połowach nastąpiło ważenie i pomiar ryb. Zawody odbyły się na żywej rybie, dlatego po dokonaniu pomiarów wszystkie złowione ryby zostały wypuszczone do wody. Najdłuższa złowiona ryba osiągnęła długość 15,5 cm.
W ramach zawodów odbyła się klasyfikacja indywidualna, za największą złowioną rybę oraz klasyfikacja drużynowa w której udział odpowiednio drużyny ze szkół podstawowych. Jak na zawody przystało ktoś musiał zwyciężyć, ktoś musiał przegrać, i tak w klasyfikacji indywidualnej miejsca zajęli odpowiednio:
1. Julia Marchel, 177 g ryby
2. Alicja Tomczuk, 108 g ryby
3. Szymon Jastrzębski, 89 g ryby
W podsumowaniu klasyfikacji drużynowej, miejsca zajęły odpowiednio:
1. Szkoła Podstawowa nr 4, 295 g ryby
2. Szkoła Podstawowa nr 2, 249 g ryby
3. Szkoła Podstawowa nr 1, 108 g ryby
Na zakończenie zawodów wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale za uczestnictwo oraz drobne gadżety, zaś uczestnicy, którzy stanęli na podium otrzymali również nagrody, które wręczył z-ca burmistrza Krzysztof Dąbrowski. W klasyfikacji drużynowej, szkoły otrzymały pamiątkowe puchary. Dla 10 najlepszych zawodników, którym udało się złowić jak najwięcej ryb, organizatorzy przewidzieli nagrody rzeczowe. Po wręczeniu nagród uczestnikom nastąpiło podziękowanie dla sponsorów. Głównym sponsorem finansowym imprezy był Urząd Miasta Sokołów Podlaski oraz firmy AB Transport Międzynarodowy, Me Tech sklep metalowy, Hortex, Safeglass, PSS Społem, Piekarnia Molski. Nad wsparciem technicznym oraz bezpieczeństwem imprezy czuwała Ochotnicza Straż Pożarna Cukrownia.
Na zakończenie imprezy odbyła się przejażdżka motorówką po stawie oraz grill.

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Gratuluję pomysłu i organizacji a zawodnikom gratuluję wygranych.


2017-06-06 14:53:48

gratulacje


2017-06-05 22:00:12
Strona 1/1


Dane kontaktowe