17
2020
2012-05-28

Zawody wędkarskie


Organizatorem zawodów było Koło nr 42 „KPP” Sokołów Podlaski. Celem zawodów było promowanie wędkarstwa, wzajemne poszanowanie, zaktywizowanie członków koła do uczesnictwa w zawodach i przestrzeganie regulaminowych zasad sportu.

Uczestnicy spotkali się nad stawem w wyśmienitych humorach i pełnej gotowości do rywalizacji. Po pierwszym sygnale rozpoczęło się nęcenie, a po drugim łowienie. Na zakończenie rywalizacji ryby zostały zważone i każdy z uczestników osobiście zwrócił im wolność.

Organizatorzy spotkania wręczyli zawodnikom, którzy zajęli miejsca od 1 do 6, dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali otrzymali pamiątkowe statuetki. Dodatkowo gospodarz łowiska również ufundował i wręczył statuetkę za największą złowioną rybę.

Oto szóstka najlepszych:

1.Supeł Jerzy-3354 pkt.

2.Strzała Ryszard-3338 pkt.

3.Drozd Waldemar-1698 pkt.

4.Kisieliński Marcin-1194 pkt.

5.Retko Bogdan-800 pkt.

6.Paczuski Piotr-706 pkt.

 

Zwycięzca, Pan Jerzy Supeł, opłaca kartę wedkarską od 1970 r. Po odebraniu pierwszej nagrody podziękował organizatorom za przygotowanie wyrównanej rywalizacji, dzięki czemu mógł wygrać.

 

Na zakończenie zawodów gospodarz łowiska zaoferował swoją pomoc w przygotowaniu grilla. Organizowanie tego typu imprez wzbogaca wędkarzy w nowe doświadczenie, i co najważniejsze  pokazuje, że rybom należy się pełny szacunek. Pomaga wpajać zasadę „złap i wypuść”. Dlatego gratulacje należą się nie tylko zwycięzcom, ale także organizatorom.

JT 

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Od początku roku byłem już na dwóch zawodach organizowanych przez koło 42 (jestem jego członkiem), sądzę że są dobrze organizowane i z chęcią się pojawiają na nich ludzie lubiący powędkować i spędzić czas wśród znajomych. Zawody są organizowane z chęci i z chęci wędkarze się na nie zapisują. Nie wyobrażam sobie zawodów z przymusu chociażby pod kątem naszego ustroju politycznego. Pozdrawiam wszystkich o kiju!!!

m_k
2012-05-31 19:06:45

Dlaczego jedno koło ma chęci coś robić, a drugie tylko to co musi. Ciekawe od czego to zależy może od charakteru ludzi, albo braku nadzoru z góry. Jedno czy drugie łomot się należy.

20+10
2012-05-29 23:45:40
Strona 1/1


Dane kontaktowe