29
2022
2019-08-06

„Zaufaj. Zrozum. Zapobiegaj”


Caritas Diecezji Drohiczyńskiej dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, realizuje projekt pn. „Zaufaj. Zrozum. Zapobiegaj”. Celem projektu jest kompleksowe przeciwdziałanie przyczynom przestępczości.

W ramach zadania zapraszamy wszystkie osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, posiadające różnorodne problemy, do skorzystania z rozmów i porad z naszymi specjalistami w Centrach Przeciwdziałania Przyczynom Przestępczości w Sokołowie Podlaskim, Siemiatyczach i Bielsku Podlaskim. Psycholog, socjoterapeuta, doradca zawodowy i edukator profilaktyki uzależnień pełniąc dyżury udzielą wszechstronnego wsparcia wszystkim osobom potrzebującym.

Projekt skierowany jest również do nauczycieli i pedagogów, dla których zorganizowane zostaną szkolenia mające pomóc im zrozumieć współczesne problemy młodych ludzi, a także poznać techniki i metody skutecznej pomocy im.

Chcąc przeciwdziałać przyczynom przestępczości powinniśmy skupić się już na wychowaniu naszych najmłodszych, dlatego też powyższy projekt skierowany jest również do nich. Organizacja dodatkowych, atrakcyjnych i bezpiecznych zajęć dla dzieci i młodzieży pochodzących z rodzin ubogich i dysfunkcyjnych, korzystających ze świetlic socjoterapeutycznych Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, wpłynie na rozwój zainteresowań i poprawi ich jakoś życia, zmniejszy potrzebę szukania alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu, odwróci od chęci szukania wrażeń i nowych doznań w alkoholu i narkotykach. Pogadanki i warsztaty dla dzieci i młodzieży z psychologiem, socjoterapeutą, doradcą zawodowym i edukatorem uzależnień wpłyną na poznanie swoich potrzeb, zrozumienie problemów, nauczą gdzie szukać pomocy i jak się o nią zwracać. Działania profilaktyczne dot. tematów odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, problematyki uzależnień, cyberprzemocy i bezpieczeństwa w sieci realizowane przy współpracy z Policją wpłyną na zrozumienie przez młodych ludzi zagrożeń jakie w codziennych sytuacjach mogą ich spotkać oraz jak się przed nimi chronić.

Zapraszamy wszystkie osoby potrzebujące i zainteresowane projektem do naszych centrów.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.drohiczyn.caritas.pl 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe