43
2019
2012-01-20

Zatrzymano szajkę włamywaczy


W okresie od września do stycznia policjanci otrzymywali kilkakrotnie informacje o kradzieżach z niezamieszkałej posesji w Bachorzy gm. Sokołów Podlaski. Właściciel tej posesji umarł, a sprawa spadkowa jest w toku. Ten czas oczekiwania na postanowienie sądu dokładnie wykorzystywali operatywni sąsiedzi i ich koledzy, opróżniając posesję z cennych rzeczy.

 

Przez blisko 4 miesiące policjanci otrzymywali zgłoszenia o trzech kradzieżach i jednym włamaniu. Ginęły przedmioty, które miały jakąś wartość lub można je było sprzedać na złom. Kradzieże spędzały sen z powiek policjantów. Jednak dziś można mówić o zdecydowanym zwrocie w sprawie.

 

Zatrzymano łącznie pięciu mężczyzn w wieku od 20 do 30 lat. Byli to sąsiedzi i ich koledzy, skuszeni łatwym zarobkiem. Wszyscy przyznali się do winy. Okazało się, że nie działali razem. Były to dwie niezależne szajki złodziejskie, które pewnej nocy nawet spotkały się na posesji podczas kradzieży.

 

Zdecydowana większość skradzionych rzeczy powróci niebawem do właścicieli. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 

Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe