6
2020
2012-09-28

Zatrzymano nieletnich włamywaczy


Grupę czterech małoletnich włamywaczy zatrzymali sokołowscy policjanci. Najstarszy miał 16 lat, a najmłodszy 12. Próbowali ukraść akumulatory. Do zatrzymania przyczyniała się postawa świadka kradzieży, który powiadomił Policję.
W poniedziałek, policjanci zostali powiadomieni, że grupa młodych chłopców kradnie akumulatory z garaży, gdzie przetrzymywane są kombajny i sprzęt rolniczy. Na pomysł kradzieży wpadł szesnastolatek. Poinstruował młodszych kolegów, co mają robić. Do garażu, gdzie znajdował się sprzęt rolniczy, weszli szczeliną pod drzwiami. Każdy miał jakieś zadanie. Akumulatory postanowili wynieść dachem. W tym celu wyrwali część płyt eternitu i wystawiali na dach odkręcone akumulatory. Przypadkowy świadek kradzieży zawiadomił Policję. Po chwili na miejsce przybyli policjanci i zatrzymali młodych włamywaczy. Przedsiębiorczy młodzieńcy, zdążyli już przygotować do kradzieży 6 akumulatorów. Zamierzali je sprzedać na złom.
Młodociani amatorzy akumulatorów, spotkają się niebawem przed Sądem dla Nieletnich i odpowiedzą za swoje postępowanie. Rodzice będą zaś zmuszeni pokryć straty wyrządzone przez ich pociechy.

ASP.SZT. S. TOMASZEWSKI
OFICER PRASOWY KPP SOKOŁÓW

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe