43
2019
2013-01-23

Zatrzymaj się i żyj


W poniedziałek na przejeździe kolejowym w Bielanach pojawili się funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz policjanci, którzy brali udział we wspólnej akcji „Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj!". Przejazd kolejowy, na którym odbyły się działania jest niestrzeżony i znajduje się na drodze krajowej nr 63.

W poniedziałkowych godzinach rannych, 21 stycznia, pod hasłem ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj” policjanci oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei przeprowadzili kontrole drogowe w rejonie niestrzeżonego przejazdu kolejowego w Bielanach. Pomimo niewielkiego ruchu pociągów w tym rejonie, dochodzi tu do wypadków drogowych, również ze skutkiem śmiertelnym. W ubiegłym roku, 20 stycznia, na przejeździe tym zginęła dwójka osób, którzy golfem wjechali pod kolejową drezynę. Dzisiaj o tej tragedii przypominają dwa krzyże.

Poniedziałkowa akcja została przeprowadzona jako pierwsza w województwie mazowieckim. Jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych poprzez przypominanie użytkownikom przejazdów kolejowych, aby zawsze pamiętali o bezpieczeństwie swoim i współpasażerów oraz przestrzegali obowiązujących przepisów drogowych. Kierowcy, którzy pomimo obecności policjantów i strażników SOK, nie przestrzegali znaku STOP, zostali ukarani mandatami karnymi.


Oficer Prasowy
KPP Sokołów Podlaski
asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe