17
2020
2012-05-11

Zaśpiewali o zdrowiu


W piątek 27 kwietnia w GOKiS w Sterdyni odbył się Powiatowy Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Sokołowie Podlaskim w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki
o Zdrowiu 2012. Imprezę tradycyjnie otworzył wójt gminy Czesław Marian Zalewski, a następnie rozpoczęły się artystyczne prezentacje.

Wystąpiło 11 podmiotów wykonawczych reprezentujących GOKiS w Sterdyni, Zespół Oświatowy im. Św. Królowej Jadwigi w Bielanach - Jarosławach, Zespół Szkół w Jabłonnie Lackiej, Szkołę Podstawową w Łazowie, Zespół Szkół Skrzeszewie, Zespół Szkół w Sterdyni. Zgodnie z regulaminem konkursu występujący prezentowali nowe teksty do znanej muzyki. Tematyka piosenek dotyczyła zdrowego stylu życia, profilaktyki chorób i nałogów, higieny osobistej, bezpieczeństwa na drodze, ochrony środowiska. Wszystkie utwory miały pozytywne przesłanie - uświadamiały możliwość uniknięcia zagrożeń dzięki świadomemu wyborowi korzystnych zachowań sprzyjających zdrowiu. Tematyka ważna i bliska wykonawcom sprawiła, że prezentowali oni przygotowany repertuar z dużym zaangażowaniem, a publiczność nagradzała wszystkich zasłużonymi brawami. Komisja konkursowa w składzie: Marzanna Hardej, Mirosława Rominkiewicz, Marianna Kobylińska, Stanisława Maciak, Jacek Kubicki wyróżniła zespół „Kaprysy” ze Skrzeszewa, zespół „Promyk” z Łazowa i Monikę Prokopczuk z GOKiS w Sterdyni.   

Następnym punktem imprezy było komediowe przedstawienie „Baba Jaga u Dentysty” w wykonaniu kółka teatralnego „Maluch”. Artyści z młodszych klas sterdyńskiej szkoły podstawowej wykazali się dużymi talentami aktorskimi i wokalnymi, rozbawiając publiczność do łez. Po tym rozrywkowym, ale nie pozbawionym wychowawczego przesłania przedstawieniu, rozpoczęły się kolejne zmagania - eliminacje gminne XXIX Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów Komisja Konkursowa w składzie: Mirosława Rominkiewicz, Magdalena Chomać, Stanisława Maciak w pierwszej grupie wiekowej przyznała następujące miejsca:

I – Lena Wojtkowska, II – Julia Kur, wyróżnienie – Maja Kur. W drugiej grupie wiekowej zwyciężyła Natalia Zielińska przed Arletą Kulikowską. Cztery najlepsze recytatorki będą reprezentowały gminę Sterdyń na etapie powiatowym Konkursu w Miejskiej Bibliotece w Sokołowie.

Uczestnicy obu konkursów otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

                   Imprezę zakończyło integracyjne biesiadowanie. Na stole oczywiście królowała zdrowa żywność – owoce, warzywa, ryby, nabiał.

J.O

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe