17
2020
2013-10-18

Zaśpiewali dla Jana Pawła II


Za nami kolejny, już XIII koncert „Dzieci Ojcu Świętemu", organizowany przez Sokołowski Ośrodek Kultury. Tym razem mali artyści z sokołowskich przedszkoli wystąpili w innej scenerii. Z powodu remontu SOK-u koncert odbył się kościele pw. Św. Jana Bosco i rozpoczął się modlitwą poprowadzoną przez ks. Stanisława Stachala, proboszcza parafii. 

 Licznie zebranych słuchaczy -  dzieci, rodziców, dziadków, nauczycieli powitała dyrektor Maria Koc, pomysłodawczyni cyklu „Dzieci Ojcu Świętemu”. - Na pewno błogosławiony Jan Paweł II patrzy na nas z Nieba i te wszystkie dobre uczucia, emocje, piosenki poleca do niego – stwierdziła. 
Koncert prowadziła Alina Simanowicz z Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Było uroczyście, podniośle, miło i radośnie, a w czasie, kiedy dzieci z przedszkola Sióstr Salezjanek śpiewały piosenkę SANTO SUBITO, pojawił się przedszkolak przebrany za  Jana Pawła II. Widownia oklaskiwała też występ grupy wokalnej Voci Bambini z SOK-u, dzieci z MP nr 2 i MP nr 5, grupy Muchomorki z MP nr 3, Amelii Piekarskiej i Oli Cichowskiej z Przedszkola Chatka Puchatka. Najgorętszymi brawami nagrodzono dzieci z MP nr 4, które z wielkim zaangażowaniem wykonały piosenkę SŁOWIAŃSKI PAPIEŻ z repertuaru Magdy Anioł, z proroczymi słowami Juliusza Słowackiego. 
Wszyscy wykonawcy po występie otrzymywali obrazki, a po zakończeniu koncertu słodkie niespodzianki. Miłym akcentem tego dnia były wspólne zdjęcia dzieci z księdzem proboszczem i dyrektor Marią Koc przy pomniku Jana Pawła II. 

J.O.


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe