17
2020
2012-07-02

Zarząd Powiatu Sokołowskiego bez absolutorium


Tak też się stało. Niestety decyzją głosów 7 do 7 przy dwóch głosach wstrzymujących absolutorium nie zostało przyznane. Ku zdziwieniu wszystkich obecnych od głosów wstrzymali się radni Tadeusz Mróz i Krzysztof Więsak.

 - Dziękuję tym, którzy głosowali za. Tym, którzy się wstrzymali, myślę że chodziło o coś innego. Niewykonanie budżetu nie miało z tym nic wspólnego. Myślę, że nie zasłużyliśmy na to i jest mi przykro, że podjęliście państwo taką decyzję. Tak czy inaczej, dziękuję tym, którzy byli przychylni Zarządowi – powiedział po głosowaniu starosta.

Zgodnie z ustawą z dnia 5 czerwca 1988r. nieudzielenie absolutorium zarządowi jest równoznaczne z wniesiem wniosku o odwołanie obecnego zarządu. Kolejna rada, która miałaby rozstrzygnąć tą kwestię musi się odbyć nie wcześniej niż 14 dni od terminu głosowania.

 

JF

« wróć | komentarze [10]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Och zacna Pani Wiem, urzędnicy są rzeczywiście podstawą, ale: W ZUS-sie tego, że jest ta "firma" zwana Zakładem Utylizacji Składek, natomiast w RP pobieramy ponad 300 mld zł podatku, do tego pożyczamy ze 40 mld i urzędnicy są, ale: sił zbrojnych już nie ma, szkolnictwo już leży, przemysłu już nie ma, a Kowalski pracuje więcej czasu na podatki niż dla siebie i swojej rodziny. Ponad 80% dochodu rodziny pracowniczej zjada system polskiej biurokracji. I ty Domina powiadasz, że grunt to urzędnicy? Niewiasto, zaprawdę powiadam CI oprzytomnieć racz. Pozdrawiam serdecznie

Algorytm likwidacji
2012-07-16 20:19:07

Algorytmie.Liczyłam na więcej, ale cóż,nie mogło być inaczej.Odwołania.To rzecz fundamentalna,demokratycznego państwa prawa.Twoja wizja państwa prowadzi do anarchii.Urzędnicy dziecko to fundament,kwestią inną jest czy są kompetentni i jak dobierani i wynagradzani.Musisz nad sobą jeszcze popracować.

wiem
2012-07-15 20:31:38

Do Pana Wiem: owszem państwa powstawały i tworzyły administrację, ale zawsze owa administracja miała jakieś cele. Nawet przymus szkolny został wprowadzony przez Fryderyka Wielkiego ze względu na potrzeby armii. Ale nigdy - żeby, jak Pan napomknął "nadzorować", to czy tamto. Policja, sądy, urzędy skarbowe i trochę wojska i jest nadzór jak się patrzy. A te nasze powiatowe nadzory ... , no potrzebne są obywatelowi, w najlepszym wypadku - jak świni zakłady mięsne. Ludziom potrzeba wolności, stabilności prawa i przekonania, że prawo i sądy służą sprawiedliwości. Armia 600 tys. urzędników - jest jak na kraj naszej wielkości o 550 tyś. zbyt liczna. Piramidy zbudowano bez nadzoru powiatowego, Rzym zbudowano ..., etc., a Kolumb odkrył Amerykę bez powiatowej geodezji ... A czego dokonały nadzory powiatowe? Naturalnie obok wzniosłej i drogiej kontemplacji własnego bytu?

Algorytm likwidacji
2012-07-08 22:05:48

Pracowałem w starostwie po jego utworzeniu.Było 42 pracowników,a dziś?.

rp
2012-07-08 17:23:46

A wywalać na zbity pysk układy układziki itd.Obecni PSLowcy są najbardziej skorumpowani w całej histori. Zatrudnia się w starostwie ludzi tak zwanych ziomków tworzy im się śmieszne stanowiska które do tej pory nie były potrzebne i nie są.Ci ludzie z nieróbstwa czepiają się głupot. Instytucje doprowadza się do upadłości działając pod czyjś interes . Np chodzą pogłoski kto ma kupić szpital po jego upadku.

Nie daję nie biorę łapówek.
2012-07-06 21:58:55

Szanowny Algorytmie.To społeczeństwa tworzą państwa,powierzają władzę ludziom,którym ufają bezpośrednio lub pośrednio,tak to jest urządzone.Płacą podatki. W zamian oczekują od swego państwa opieki, nie dosłownej ale jednak.

wiem
2012-07-06 20:03:35

Do Pana WIEM, drogi panie, czemu to nie można zostawić mieszkańców bez nadzoru? Domy będą budować zawalające się na głowę, bezbożnie i samowolnie grodzić własne działki, jak jesion urośnie na środku trawnika czy pola sami - bez zezwolenia PANA URZĘDNIKA zetną go? czy to katastrofa? Zresztą jest tyle nadzorów w naszym pięknym kraju, a sól sypią do jedzenia niekoniecznie spożywczą ... etc. Dajcie ludziom wolność anie nadzór, ten ostatni potrzebny jest w kryminale. A powiaty ... jak w powszednim wpisie, pozdrawiam

Algorytm upadłości
2012-07-06 16:53:19

Powiaty i województwa samorządowe powinny być zlikwidowane.W kryzysie nie stać nas na podwójną administrację.Powiaty, jako jednostki podziału terytorialnego kraju powinny pozostać i podlegać wojewodom.Starostę by powoływał i odwoływał wojewoda.Nie można pozostawić mieszkańców bez nadzorów, budowlanego,sanitarnego,weterynaryjnego,ochrony środowiska; nad policją, strażą,komunikacją,ochroną zdrowia,szkolnictwem,zarządzaniem kryzysowym,ochroną konsumencką,itd.

wiem
2012-07-06 11:08:41

To bardzo dobra decyzja.Może uda się wyrzucić ludzi przynoszących wstyd naszemu powiatowi.Niektórzy powinni wrócić do swoich środowisk i to nie tylko z zarządu.

Marek J.
2012-07-05 21:00:09

PSL osiągnęło możliwości znaczącego wpływu na struktury powiatu, ale niestety zamiast wygenerowania jakiejś sensownej polityki przeszło do konsumpcji sukcesu wyborczego. W imię jak najmniejszych perturbacji i uniknięcia zakłóceń w procesie trawienia nawet nie zrobiono porządków w samym starostwie,zupełnie nie naruszając zastanego personalnego układu. I teraz ten układ z przyjemnością poprze być może powrót eksstarosty - z całym bagażem, który wyraźnie nie został poparty przez wyborców w ostatniej elekcji! I może być tak, że niezależnie jak ludzie głosują, a starosta jest ten sam, jak w LWP "tak czy owak, sierżant Nowak". I to wszystko jest jeszcze jednym argumentem za likwidacją powiatu - zresztą nie tylko sokołowskiego, ale wszystkich innych. Podatników nie stać na nie.

Algorytm likwidacji
2012-07-05 09:18:01
Strona 1/1


Dane kontaktowe