17
2020
2017-11-28

Zarząd Powiatu nagrodził Eryka Barcika


 W związku z wysokimi osiągnięciami sportowymi uczeń Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim – Eryk Barcik – został stypendystą Zarządu Powiatu Sokołowskiego. Stypendium oraz list gratulacyjny wręczono podczas sesji Rady Powiatu 20 listopada.

Eryk jest uczniem II klasy Technikum Logistycznego i od dłuższego czasu z zaangażowaniem trenuje podnoszenie ciężarów. Jego ciężka praca i ogromny wysiłek, jaki wkłada w swoje treningi, zaowocowały licznymi sukcesami. Młody sportowiec zajmuje czołowe miejsca na zawodach na szczeblach powiatowych, wojewódzkich, a nawet ogólnopolskich.

W 2017 roku zajął 1. miejsce podczas Otwartych Mistrzostw Powiatu Siedleckiego, 2. w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, 3. na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz 3. w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego do lat 20.
Z przyczyn formalnych Rada Powiatu Sokołowskiego nie miała możliwości uhonorować dokonań Eryka przyznaniem stypendium w poprzednich latach. W roku obecnym Zarząd Powiatu Sokołowskiego przyznał mu stypendium jednorazowe w wysokości 1 500 zł.

- Jesteśmy niezwykle dumni, że w naszym powiecie mamy kolejnego młodego człowieka, który godnie nas reprezentuje niemal na wszystkich szczeblach. Trzeba przyznać, że wyniki Eryka są imponujące. Jest to efektem ogromnego zaangażowania i ciężkich treningów, dlatego Zarząd Powiatu Sokołowskiego zdecydował, że osiągnięcia te zasługują na szczególne uznanie – powiedział podczas uroczystości Starosta Sokołowski Leszek Iwaniuk.

W tym wyjątkowym dniu Erykowi towarzyszyły osoby, które niewątpliwie przyczyniły się do jego licznych sukcesów. Podczas wręczenia stypendium obecni byli: mama Mariola Barcik, trener Tomasz Wcisłak, wychowawca Krzysztof Niemirka oraz dyrektor ZS Nr 1 Małgorzata Baranowska. Na nich również czekały gratulacje, słowa uznania oraz upominki.

Katarzyna Dybowska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe