1
2020
2011-02-21

Zapolowali na kłusowników


Policjanci, strażnicy leśni i myśliwi, wzięli udział w nocnej akcji skierowanej przeciwko kłusownikom na terenie gminy Sabnie. Przez całą noc wspólne patrole przemierzały lasy i prowadzące do nich drogi.  Chociaż nie zatrzymano kłusowników, to już wiadomo, że akcja będzie powtórzona.

Od kilku tygodni mieszkańcy gminy Sabnie informują o podejrzanych pojazdach poruszających się w porach wieczorowo-nocnych po terenach leśnych w rejonie Tchórznicy, Niecieczy, Grodziska oraz Kurowic. Ponadto w lasach otaczających te miejscowości mieszkańcy słyszeli kilkakrotnie strzały z broni palnej. Z uwagi na  zakończenie sezonu polowań zbiorowych zachodzi uzasadnione podejrzenie, że powyższymi pojazdami poruszają się uzbrojeni w broń palną kłusownicy.
Na tym terenie niejednokrotnie policjanci ujawniali przestępstwa kłusownictwa. Zatrzymywane były osoby, które nielegalnie posiadały broń. Problem kłusownictwa nadal jednak pozostaje. Chcąc temu przeciwdziałać, zostały podjęte specjalne działania. Podczas tej wspólnej akcji wspólne patrole sprawdzały tereny leśne, kontrolowały wszystkie napotkane pojazdy oraz dokonywały kontroli przewożonego w tych pojazdach bagaży pod kątem ujawnienia nielegalnie pozyskanej zwierzyny oraz broni.  Jednym z zadań było również ujawnianie kradzieży drzewa z lasu.
We wspólnych działaniach wzięli udział: policjanci z Posterunku Policji w Sabnie, policjanci z Sekcji Kryminalnej KPP Sokołów Podlaski, strażnicy leśni z Nadleśnictwa Sokołów, członkowie Wojewódzkiego Związku Łowieckiego z Siedlec oraz członkowie Kół Łowieckich: OHZ Siedlce, KŁ „Lira”, KŁ „Orlik”, KŁ „Olszynka”, WKŁ 162 oraz Koło Łowieckie „Świt” Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie. Łącznie w akcji udział wzięło 14 osób i 9 pojazdów. Wspólne działania będą kontynuowane.
TEKST/FOT. S. TOMASZEWSKI
OFICER PRASOWY KPP SOKOŁÓW

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe