17
2020
2017-10-30

Zamość - miasto, które warto odwiedzić!


W czwartek, 19 października uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim mieli okazję zobaczyć niezwykłe miasto – Zamość.

Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili Arsenał, poznali historię Zamościa dzięki projekcji multimedialnej w Prochowni, a także mieli okazje podziwiać z bliska pojazdy wojskowe w Pawilonie pod Kurtyną. Ponadto uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której rozwiązywali zagadki na temat rozwoju techniki militarnej oraz tworzyli własną wystawę muzealną. Dodatkową niespodzianką było przymierzanie wojskowych nakryć głowy. Po zamojskiej Starówce oprowadziła uczniów pani przewodnik w stroju historycznym, opowiadając w barwny i zajmujący sposób o najciekawszych zabytkach. Ogromne wrażenie zrobiły na uczniach nietypowe, kolorowe kamieniczki oraz przepiękny okazały Ratusz. Podziemną Trasą Turystyczną przemierzyli Nadszaniec i kazamaty zamojskiej Twierdzy. W jednej z kazamat Bastionu zapoznali się z wystawą kostiumów historycznych, zaś po wejściu na taras widokowy mogli podziwiać miasto w całej okazałości. Niecodzienną atrakcją, która wywołała wiele emocji był wystrzał z armaty, przy którym uczniowie asystowali.

Do domów wszyscy wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń. Po tej jakże pouczającej i wspaniałej wyprawie została im w pamięci moc niezapomnianych chwil oraz piękne pamiątkowe zdjęcia.

Irena Rytel
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe