2
2020
2017-10-25

Zamek w Liwie zmieni oblicze


  W ciągu najbliższego roku Zamek Książąt Mazowieckich w Liwie przejdzie gruntowną przebudowę i modernizację, a na jego terenie powstanie park kulturowo-historyczny.

W środę 18 października o godzinie 12.00 w Zamku podpisano umowy z firmą Mal-Pol na wykonanie projektu opiewającego na kwotę 4, 7 mln zł. Projekt sfinansuje Samorząd Województwa Mazowieckiego. Prace remontowo-budowlane ruszą 25 października, planowane ich zakończenie – jesień 2018 roku.

Projekt nawiązuje do historycznego układu zamku liwskiego poprzedzonego tzw. przygródkiem, czyli zespołem budynków o charakterze gospodarczo-militarnym, usytuowanych wzdłuż mostu prowadzącego przez bagna do zamku zbudowanego na sztucznej wyspie wśród rozlewisk Liwca. W projekcie zaplanowano rekonstrukcję mostu zwodzonego z pomostem prowadzącym na przygródek oraz pomostu na palach prowadzącego do zamku; renowację murów kurtynowych zamku oraz odtworzenie ich brakującej części; rewitalizację gotyckich piwnic i zainstalowanie windy dla niepełnosprawnych; budowę przystani kajakowej z czterema stylizowanymi przenośnymi drewnianymi wiatami , pola namiotowego ogrodzonego drewnianą stylizowaną palisadą z bramą oraz placu zabaw w średniowiecznej stylizacji.

J.O.

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe