15
2020
2018-06-26

Zakończenie sezonu pływackiego z jubileuszem w tle


20 czerwca odbyło się tradycyjnie uroczyste zakończenie sezonu pływackiego w Klubie Sportowym Neptun. Uroczystość zgromadziła zawodniczki i zawodników, ich rodziców i opiekunów oraz zarząd klubu. Gościem spotkania był p. Sławomir Chadaj, dyrektor miejskiego OSiR, z którym na stałe współpracuje zarząd klubu.

Spotkanie rozpoczęło wystąpienie p. Mileny Gryglas - prezesa KS Neptun. Pani prezes zrelacjonowała dokonania klubu w sezonie 2017/2018, osiągnięcia jego członków w różnorodnych zawodach, pogratulowała fascynujących rezultatów w startach pływackich. Podziękowała panom trenerom za pracę i wysiłek włożony w kształtowanie postaw swoich zawodników. Podkreśliła też ogromną rolę rodziców w motywowaniu do podejmowania trudu treningowego. Analizując stronę finansową funkcjonowania klubu podziękowała rodzicom za rzetelne podejście do zobowiązań płatniczych. Poinformowała również zebranych, iż zarząd czyni starania o pozyskanie dodatkowych funduszy. Uzyskano dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Zarządu Województwa Mazowieckiego i Burmistrza Miasta. Niemała jest też rola sponsorów, spośród których należy wymienić: PUIK, Bank Spółdzielczy, Firmę Sokołów SA, Firmę Toyota Siedlce, firmy Dair, Aquaris, Komputery Baczewski, Przychodnię Optima.

Ważnym punktem uroczystości było wyróżnienie i równocześnie pożegnanie jednego z czołowych zawodników klubu - Radka Dolińskiego. Radek od nowego roku szkolnego będzie uczniem jednego z warszawskich liceów mistrzostwa sportowego, gdzie będzie kontynuował swoją karierę pływacką.

W dalszej części spotkania odbyło się podsumowanie cyklicznych zawodów Grand Prix Sokołowa Podlaskiego. Zawodnicy klubu przez cały sezon rywalizują w ramach tych zawodów, zdobywając punkty za udane starty. Na podstawie listy rankingowej, w każdej kategorii wiekowej zdobywcy miejsc 1-3 otrzymują puchary, a miejsc od pierwszego do szóstego pamiątkowe dyplomy. Dyplomy za udział i z życzeniami dalszych sukcesów otrzymali też pozostali członkowie klubu. Wszystkim też wręczono bardzo oczekiwaną nagrodę w postaci koszulki z własnym nazwiskiem i emblematami klubu.

Ostatnią częścią uroczystości było świętowanie jubileuszu 15- lecia powstania klubu. Krótko została przypomniana historia tworzenia, a później rejestracji klubu. Na koniec wszystkich zgromadzonych czekała słodka niespodzianka w postaci wspaniałego tortu jubileuszowego, specjalnie ozdobionego znakiem Neptuna. Sprawczyni niespodzianki, p. Zosia Todorska, sprawiedliwie rozdzieliła cały tort wśród dzieci i rodziców.
 

Info / Fot: KS Neptun

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe