17
2020
2012-07-02

Zakończenie roku w kole plastycznym i kole muzycznym SOK


Licznie zgromadzonych uczniów, ich rodziny i przyjaciół powitała pani Alina  Simanowicz, dziękując za roczną współpracę. Następnie instruktor  Joanna Błońska w skrócie przedstawiła działalność kola plastycznego, do którego zapisanych było  60 młodych plastyków, a szczególnie dużo tych najmłodszych. Wyraziła żal, że najmniej liczna była grupa młodzieżowa i jednocześnie wyróżniła Karola Kosińskiego z tej grupy. Zwróciła uwagę, że wszyscy mieli okazję nie tylko doskonalić swój warsztat plastyczny,  rozwijać pasje i wrodzone zdolności, ale też  wyobraźnię i wrażliwość po to, żeby być wartościowymi ludźmi. Uczestnicy kola plastycznego otrzymali specjalnie wydane na tę okazję piękne foldery z wydrukowanymi niektórymi pracami i nazwiskami wszystkich dzieci, które chodziły na zajęcia. Była też słodka niespodzianka.

W drugiej części  spotkania zaprezentowali się uczniowie koła muzycznego, o którego działalności opowiadali  prowadzący koncert instruktorzy Sławomir Kamiński i Michał Ostromecki.  Formą podziękowania za pracę w kole muzycznym były dyplomy oraz lody.  Na  zajęciach 35 młodych ludzi uczyło się grać na ulubionym instrumencie i  doskonaliło swoje dotychczasowe umiejętności w klasie perkusji, instrumentów klawiszowych, gitary klasycznej, akustycznej,  elektrycznej i  basowej, wokalu i zespołów muzycznych. Na koncercie wystąpili: klawisze – Bartek Błoński, Adam Pytel, Anita Andrzejczuk, Hubert Dziurzyński, gitary- Paulina Krakowska, Daria Dziurzyńska, Paweł Piętka, Paweł Świszczewski, Wojtek Kożuchowski, Gosia Góral,  Anita Andrzejczuk,  Magda Sasin i Bartek Kotowski

Słuchacze wszystkich nagradzali brawami, ale szczególnie podobał się występ wokalistów Roksany Kocak i Mateusza Kuca, a także perkusistów – Wiktorii Skłodowskiej, Adriana Osipiaka oraz ponownie Mateusza Kuca.  Aplauzem nagrodzono występ grupy muzycznej złożonej z czterech młodych dziewcząt: Magdaleny Rusjan (gitara elektryczna, wokal), Wioletty Stopińskiej (gitara elektryczna), Igi Niewiadomskiej (perkusja), Marty Głuchowskiej (gitara basowa), które w SOK-u doskonalą  swoje muzyczne talenty. Grupa nie odmówiła bisowania. Koncert zakończył występ znanego już nie tylko w Sokołowie zespołu Symmetry, który tworzą Łukasz Kamiński (vocal), Maciej Wilk (gitara elektryczna), , Adam Tokarski (gitara elektryczna), Kacper Krusiewicz (gitara basowa), Michał Tenderenda (perkusja), Muzycy wzbudzili ogromne zainteresowanie i emocje, wyrażone tzw. „pójściem w pogo”, czyli tańcem i skakaniem przed sceną. Muzycy swoje umiejętności doskonalą  w sali prób SOK. Niedawno występowali  w eliminacjach programu Must be the music, gdzie wywarli duże wrażenie na Jury.

Imprezę  uświetnił gitarowy recital gościa specjalnego - Mariusza Żółkiewki, który  zaprezentował spokojną i nastrojową muzykę gitarową z elementami klasyki. Niecodzienne wykonanie i repertuar  przypadły do gustu słuchaczom. Warto dodać, że artysta brał udział w wielu sesjach nagraniowych dla różnych zespołów, jego dorobek znalazł się  na trzech albumach płytowych. Miał również swój własny koncert promocyjny w Pałacu w Wilanowie, gdzie w ramach cyklu "Zmysły Sztuki" występowały już takie gwiazdy jak Zbigniew Namysłowski. Ostatnio dłuższy czas występował w duecie z poetką Joanną Mioduchowską, twórczynią m.in muzyki do filmu "Killerów dwóch". Wykonywał w DDTVN utwór "Zulejka" z aktorką i piosenkarką Adą Fijał.

J.O.

 

.

 

 

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe