17
2020
2018-02-27

Zakochani poligloci


W ostatni dzień karnawału i tuż przed Walentynkami, klasa druga humanistyczna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Sokołowie Podlaskim uczestniczyła 13 lutego w Językowym Dniu Otwartym w Instytucie Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych UPH w Siedlcach, który przebiegał pod hasłem przewodnim "Zakochany Poliglota".

Młodzież uczestniczyła w trzech blokach zajęć w języku rosyjskim, niemieckim i angielskim. Zajęcia dotyczyły tematu miłości i wyrażania uczuć w kontekście powszechnie znanego święta, jakim jest Dzień Zakochanych.

W ramach spotkania odbyły się warsztaty z piosenką „Miłosne nuty”, wykłady językowe „Czułe słówka” oraz mini-koncert utworów o miłości.
Podczas spotkania młodzież nie tylko doskonaliła swoje umiejętności językowe, ale również miała okazję poczuć atmosferę akademicką, zasiąść w studenckiej auli i zapoznać się z ofertą edukacyjną na kierunku filologia.

Walentynkowo-ostatkowe spotkanie w różnych językach wprawiło wszystkich w doskonały nastrój i mamy nadzieję, że zachęciło do nauki języków obcych.

Agnieszka Babicka, Monika Jeżowska, nauczyciele I Liceum 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe