17
2020
2016-07-19

Zajęcia na świeżym powietrzu


W gminie Sokołów Podlaski powstały dwie bazy, gdzie zajęcia szkolne mogą odbywać się na świeżym powietrzu. Jedna baza znajduje się w Grochowie, druga w Nowej Wsi. 

Baza edukacyjna w Nowej Wsi pochłonęła ponad 26 tys. zł, z czego 17 tys. zł stanowi dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. 
 
- Baza została wyposażona w witacz i wiele innych atrakcji. Na ścieżce edukacyjnej ustawiono stojak na rowery, dwie  wiaty edukacyjne z ławami, stołami i zadaszeniem do pracy w różnych warunkach pogodowych, łącznie dla 30 osób. W dalszej części postawiono tablice edukacyjne do nauki dla dzieci starszych. Przedszkolaki oraz młodsze dzieci ze szkoły podstawowej mogą korzystać z gry edukacyjnej „Koło wiedzy”. Zwieńczeniem tych prac było założenie kolekcji dendrologicznej. Zasadzono dwadzieścia roślin tj. kalina koralowa, trzmielina, buk zwyczajny oraz świerk pospolity - informuje Agnieszka Adynowska z Urzędu Gminy w Sokołowie Podlaskim. 
 
Druga baza powstała w Grochowie, nosi ona nazwę Kącik ekologiczno- dydaktyczny „Nad bobrową tamą”. Inwestycja pochłonęła ponad 45 tys. zł, z czego 31,5 tys. zł stanowiło dotację z WFOŚ. Kącik został wyposażony w witacz, sześć  stanowisk edukacyjnych z zadaszeniem i ścieżkę edukacyjną wraz z tablicami edukacyjnymi.
 
opr. KW

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

To fajne. Ale zastanawia mnie dlaczego wójt strzela z łuku trzymając" grot" Strzały?.

aa
2016-07-30 19:56:05
Strona 1/1


Dane kontaktowe