17
2020
2018-01-09

Zajęcia akademickie na Uniwersytecie Medycznym


 Dnia 13 grudnia 2017 klasa druga medyczna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim uczestniczyła w zajęciach akademickich na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

W stolicy województwa podlaskiego uczniowie mieli okazję zwiedzić nowe obiekty w Centrum Symulacji Medycznych, gdzie zaprezentowano najnowszy sprzęt, m. in. fantomy wysokiej wierności, na których uczą się studenci kierunków medycznych. Młodzież została również zapoznana z wyzwaniami czekającymi na studenta i zasadami pozwalającymi przygotować się do pracy z prawdziwym pacjentem. W auli Centrum Dydaktyki Stomatologicznej licealiści zostali wprowadzeni w specyfikę pracy stomatologa i w ramach ćwiczeń wykonali badanie pH śliny. Mogli z bliska przyjrzeć się studentom i ich pacjentom w trakcie zabiegów dentystycznych. Natomiast w Instytucie Fizjologii w tradycyjny sposób zmierzyli swoje ciśnienie i tętno oraz wykonywali analizę ilości mięśni i tkanki tłuszczowej w organizmie. Odbyły się również zajęcia w Pałacu Branickich, na którego terenie znajduje się Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Uczniowie prześledzili proces kształtowania się tradycji leczniczych oraz funkcjonowania dawnych aptek i szpitali. Wykonali także własne odlewy gipsowe z motywem Pałacu.

Szczególne podziękowania kierujemy do absolwentki I Liceum, pani Izabeli Zieniewskiej, która w ogromnym stopniu pomogła w organizacji wycieczki, jak również podzieliła się swoją wiedzą i zachęciła do studiowania w Białymstoku.

Julia Maliszewska, uczennica I Liceum

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe