17
2020
2011-10-28

Zagraniczne wyjazdy edukacyjne sokołowskich gimnazjalistów


W ubiegłym roku szkolnym w drugiej połowie maja 50 gimnazjalistów było przez 10 dni we Włoszech na Adriatykiem niedaleko Rimini.  Zwiedzili też Rzym, Wenecję, San Marino i park rozrywki Mirabilandia. W tym roku przygotowywany jest wyjazd do Kitchen w Bułgarii nad Morzem Czarnym. Tradycyjnie organizatorzy zapraszają też uczniów z innych szkół. W tym roku zarezerwowane zostały miejsca dla dzieci z klas VI. Jak powiedziała nam pani Renata Kalicka, jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

             Każda wycieczka przebiega zgodnie ze specjalnie na tę okazję napisanym programem wychowawczym z elementami profilaktyki. Program ma też na celu zapoznanie z kulturą i tradycją, historią i współczesnością oraz językiem danego kraju. W czasie ostatniego wyjazdu uczniowie realizowali edukacyjny projekt z języka polskiego pod tytułem „ U bram Rzymu”. Wzięli też udział w wielu różnorodnych konkursach, za które otrzymali nagrody zakupione ze środków miasta i przekazanych za pośrednictwem Ośrodka Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

                        Jak informują organizatorzy, współpraca z tym samym biurem podróży i wcześniejsza rezerwacja gwarantują umiarkowaną cenę wycieczki, przy bardzo dobrych warunkach pobytu i przejazdu, co nie jest bez znaczenia dla kieszeni rodziców i zadowolenia uczestników.

J. O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe