17
2020
2018-03-06

Zadbają o rekreację


22 lutego 2018 r. w Białymstoku wójt Gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz podpisała z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego umowę o dofinansowanie operacji pn. Budowa infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w Gminie Repki.

Wniosek o przyznanie pomocy został złożony do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Tygiel Doliny Bugu” na operacje w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Całkowite koszty inwestycji wynoszą 240 278,51 zł brutto, a dofinansowanie z PROW, w wysokości 63,63% kosztów kwalifikowanych, to kwota 152.889,00 zł.

W ramach operacji przewidziano do realizacji:

Urządzenie terenu rekreacyjnego i sportowego we wsi Kamianka

Teren zostanie zagospodarowany z myślą nie tylko o mieszkańcach wsi Kamianka i terenów przyległych, ale w szczególności o młodzieży. Władze gminy chcą stworzyć bazę do rekreacji, sportu i wypoczynku. Atrakcyjność wizualna i funkcjonalna obiektu zwiększy się poprzez zagospodarowanie terenów zieleni, wyposażenie obiektu w elementy małej architektury i urządzenia wypoczynkowe. Teren, który ma być zagospodarowany, leży nad rzeką Myślą. W ramach operacji zaplanowano tam altanę rekreacyjną, siłownię plenerową, miejsce ogniskowe oraz plac rekreacyjny i łąkę piknikową.

Urządzenie przestrzeni publicznej w miejscowości Repki
Władze Gminy planują zagospodarować skwerek w centrum wsi, który ma podnieść walory estetyczne tego miejsca. Głównym elementem skweru będzie siłownia zewnętrzna, wzdłuż której wybudowany zostanie ciąg pieszy. Na terenie skweru będą wykonane nasadzenia drzew i krzewów ozdobnych, ustawione lampy solarne parkowe i kosze na odpady. Dzięki inwestycji powstanie miejsce, które pozwoli na wygodny i swobodny wypoczynek mieszkańców i turystów z nastawieniem głównie na rekreację i uzupełniająco na turystykę.

Podpisanie umowy o dofinansowanie jest początkiem rozpoczęcia procedury wyboru wykonawcy, a następnie realizacji inwestycji.

Info / Fot. UG Repki 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Niech ona zadba wpierw o siebie ,a nie rządzi się jak by był jej folwark.Precz z łapami od Repek.


2018-03-07 18:09:19
Strona 1/1


Dane kontaktowe