2
2020
2018-03-20

Zabójca usłyszał zarzuty


 W środę 14 marca w Sądzie Rejonowym w Sokołowie Podlaskim odbyła się rozprawa, podczas której zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy wobec Mateusza W., oskarżonego o zabójstwo matki.

W poniedziałek 12 marca w godzinach porannych do Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim zgłosił się 20-letni Mateusz W., który poinformował funkcjonariusza dyżurnego, że zabił swoją matkę. Młody mężczyzna przyniósł na komendę broń, z której miał zastrzelić kobietę. Był to rewolwer czarnoprochowy, na którego posiadanie nie wymagane jest zezwolenie, wystarczy być osobą pełnoletnią. Broń tego typu jest do kupienia w stacjonarnych sklepach z militariami, a nawet w internecie. Wykorzystywana jest często przez rekonstruktorów do odgrywania inscenizacji historycznych.

Patrol policji natychmiast udał się do mieszkania wskazanego przez mężczyznę. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze odnaleźli ciało 52-letniej kobiety z raną postrzałową głowy. Do zabójstwa doszło najprawdopodobniej w nocy z niedzieli na poniedziałek, gdy kobieta spała.
Mateusz W. został zatrzymany w policyjnym areszcie, gdzie toczyły się czynności wyjaśniające.

Jak relacjonuje Rzecznik Prasowy KPP w Sokołowie Podlaskim st. sierż. Dominika Rozbicka, Prokuratura Rejonowa w Sokołowie Podlaskim przedstawiła mężczyźnie zarzut zabójstwa, a prokurator wniósł do Sądu o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. W środę 14 marca Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim przychylił się do wniosku i zastosował wobec oskarżonego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Obecnie mężczyzna przebywa w Zakładzie Karnym w Siedlcach. Zostanie przebadany psychiatrycznie, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że w momencie popełnienia zbrodni był niepoczytalny. Oficjalne powody, dla których mężczyzna dokonał tego czynu, nie są jeszcze znane.

Mateusz W. mieszkał wraz z matką w Sokołowie Podlaskim. Był uczniem jednego z miejscowych techników. W ubiegłym roku zdawał maturę. Reprezentował szkołę na licznych konkursach i olimpiadach z przedsiębiorczości i logistyki. W roku 2016 otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło.

Katarzyna Dybowska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe