2
2020
2017-06-21

Za życiem, za rodziną


 Dwanaście lat temu, 4 czerwca 2006 r. w Warszawie po raz pierwszy zorganizowano Marsz dla Życia i Rodziny jako formę promocji wartości życia ludzkiego i etosu małżeństwa. W ciągu następnych lat inicjatywa zyskiwała na popularności – w 2013 r. maszerowano w 100 miastach Polski, w ubiegłym roku marsz zorganizowano w ponad 140 miastach, w tym dołączyły kolejne.

W Sokołowie Podlaskim tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w niedzielę 18 czerwca. Już po raz szósty tę manifestację przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego poprowadził go ks. dr kan. Piotr Arbaszewski – diecezjalny duszpasterz rodzin diecezji drohiczyńskiej, proboszcz Parafii p.w. Najświętszego Zbawiciela w Zembrowie. W marszu wzięli udział przedstawiciele duchowieństwa, wspólnot, siostry zakonne, rodziny i pojedyncze osoby oraz zorganizowane grupy, między innymi z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej- Curie, Koło Caritas z Publicznego Gimnazjum nr 2, społeczność Niepublicznego Przedszkola im. św. Marii Dominiki Mazarello, młodzież z Ukrainy z Domu Miłosierdzia. Liczną grupy stanowili parafianie z Zembrowa.  
Kilkuset uczestników wyruszyło sprzed konkatedry  po Mszy św. o godz. 16 okrężną trasą w stronę Sokołowskiego Ośrodka Kultury. W trakcie wędrówki o radosną modlitewną atmosferę zadbał ks. Arbaszewski, śpiewy przygotowali uczestnicy zajęć w Parafialnym Domu Kultury w Zembrowie pod kierunkiem instruktorki Marty Wróbel.
Ostatnia część tegorocznego przedsięwzięcia miała miejsce przed Sokołowskim Ośrodkiem Kultury. Tam młodzi wykonawcy z PDK w Zembrowie zaprezentowali część imponującego dorobku niespełna rocznego funkcjonowania placówki: kilka układów tanecznych w wykonaniu trzech grup wiekowych, popisy solistów (Karolina Wołynek, Kuba Jurczak) i scholi. Ważną częścią spotkania przed SOK były wzruszające świadectwa: Agnieszki i Janusza - rodziców Łucji, Klary, Miriam i Jana Pawła, Agnieszki i Grzegorza ze Wspólnoty Domowego Kościoła oraz Alicji ze Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar. Wszyscy podkreślali, jak ważne jest zawierzenie Bogu.
Zarówno młodych artystów, jak i świadków wiary uczestnicy marszu i przypadkowi przechodnie nagradzali wielkimi brawami. 
J.O.
 

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe