32
2019
2018-09-18

Za nami II Sokołowska RUNda!


9 września odbyła się druga edycja imprezy biegowej nad Zalewem Niewiadoma k. Sokołowa Podlaskiego. Pobiegło w sumie ponad 300 biegaczy w niemal każdym wieku, zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Trasa biegu wiodła wokół zbiornika wodnego, po urozmaiconym terenie w konwencji crossowej. Gwarantowało to wspaniałe widoki. Bieg odbył się na dystansach 5 i 10 km (dwa okrążenia), a wzdłuż trasy nie zabrakło chętnych do kibicowania. Impreza biegowa przyciągnęła nie tylko mieszkańców powiatu sokołowskiego, ale przybyli na nią biegacze trenujący na co dzień w profesjonalnych klubach sportowych m.in. w Siedlcach i Warszawie. Prezes firmy Be Alive, a zarazem organizatorka biegu – Zuzanna Załoga, wspomniała, że liczy na to, że w przyszłych latach impreza przyciągnie jeszcze więcej chętnych i to z całej Polski.

O szczególną oprawę tegorocznego biegu zatroszczyło się Koło Łowieckie „Sokół”
z Sokołowa Podlaskiego, którego prezes Waldemar Szmurło jako sygnał startu odegrał łowiecki hejnał.

W biegu na 5 km zdobywcą Pucharu Wójta Gminy Sabnie został Łukasz Staniak z klubu Vege Runners ze Stoczka Łukowskiego, który pokonał trasę osiągając czas 18:23, a zwyciężczynią wśród kobiet została Natalia Sobiczewska z MKS Pogoń Siedlce, która przebiegła trasę z wynikiem 21:42.

Drugie miejsce na tym dystansie w kategorii open mężczyzn zajął Kajetan Przestrzelski
z MKS Pogoń LA z czasem 18:51, a jako trzeci na linię mety przybiegł Piotr Domański
z Sokołowa Podlaskiego. Jego czas to 20:48.

W klasyfikacji kobiet drugie miejsce zajęła Wioleta Nowosielska z klubu Yulo Run Team Siedlce osiągając czas 25:11, a na trzecim znalazła się Jolanta Filipczyńska z Zalew Team Siedlce z wynikiem 25:30.

W „Biegu o Puchar Myśliwych” na dystansie 10 km zwycięzcą został Kamil Szymaniak
z Team Run Pełch z Pełchu z wynikiem 38:24, zaś wśród kobiet po raz drugi z rzędu pierwsze miejsce zajęła Angelika Dzięgiel z GKS Fabianki z Torunia z czasem 41:41.

Drugie miejsce na podium w klasyfikacji mężczyzn zajął Damian Ługowski z Adidas Runners Warsaw z Warszawy z czasem 39:06, zaś trzecie miejsce przypadło Markowi Czyżowskiemu z klubu Racefighter z Mińska Mazowieckiego, który osiągnął czas 43:51.

W klasyfikacji kobiet na tym dystansie drugie miejsce zajęła mieszkanka Sokołowa Podlaskiego Monika Flakowska, która przybiegła z czasem 51:45, a trzecie Agata Dorczuk z Warszawy z wynikiem 54:49.

Oprócz rywalizacji w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet, na podium stanęli również zwycięzcy w swoich kategoriach wiekowych. Łącznie wręczono 78 statuetek następujących kategoriach wiekowych: K16, K20, K30, K40, K50+, M16, M20, M30, M40, M50, M60 +. 

Podczas tegorocznej Sokołowskiej RUNdy wprowadzono nową kategorię specjalną, w której uczestnicy walczyli o miano najszybszej mieszkanki i najszybszego mieszkańca Sokołowa Podlaskiego roku 2018. Zwycięska para została wyłoniona spośród wszystkich zarejestrowanych biegaczy z Sokołowa Podlaskiego na obydwu dystansach (5 i 10 km), w której liczyło się najszybsze okrążenie. W tym roku miano Najszybszej Sokołowianki otrzymała Monika Flakowska, a Najszybszym Sokołowianinem został Piotr Domański.

Bezpośrednio przed biegami głównymi na 5 i 10 km, odbyły się biegi dla dzieci, które zmierzyły się z dystansami 300 – 1000 m. W biegu dzieci na dystansie 300 m (6-7 lat) najszybsza okazała się Alicja Ławecka z Siedlec, zaś najszybszym chłopcem był Filip Soszyński ze Starej Wsi. Na dystansie 600 m (8-10 lat) niepokonani okazali się Amelia Sitek i Tomasz Kondracki z Sokołowa Podlaskiego. W biegu na 1000 m (11-13 lat) zwyciężyli Wiktoria Gwiazdecka z Siedlec i Jakub Gójski z Mord. W biegu na 1000 m
(14 -16 lat) najszybsza była Paulina Krupa z Węgrowa i Karol Adamczuk z Sabni.

W części muzycznej zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca Sokołowianie. Następnie na scenie pojawił się zespół Trochę Jazzu oraz Prowokacja & Sandra Bazylczuk.

Organizatorem biegu była firma Be Alive, a w organizacji tego przedsięwzięcia pomogło około 40 wolontariuszy. Patronem honorowym imprezy był Wójt Gminy Sabnie. Imprezę uświetniły swoją obecnością koła łowieckie: Orlik w Warszawie, Wilk w Warszawie, Olszynka w Grochowie oraz Sokół z Sokołowa Podlaskiego, które po biegu zaprosiły uczestników biegu oraz kibiców na bezpłatny posiłek.

Sponsorami imprezy byli: SOKOŁÓW S.A., Parkiety Jabłoński, Polski Związek Łowiecki, One Organic, Sano Medica, OSiR Sokołów Podlaski, Energy Family Club, Sokołowski Ośrodek Kultury, Moto Leader, Royal Caffe, P.H. Jacek, EFEKT STUDIO, DROLOT, Usługi Finansowe Agnieszka Jedlińska, Kajak 24,Ubezpieczenie Czarkowscy i Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim.

Partnerem wydarzenia był Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/207,ii-sokolowska-runda.html


Ewelina Wolska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe