17
2020
2018-02-05

Za mandat zapłacisz kartą


 Na terenie powiatu zostały już wprowadzone do użytku terminale do obsługi transakcji bezgotówkowych, korzystają z nich policjanci sokołowskiej drogówki – informuje st. sierż. Dominika Rozbicka, rzecznik prasowy sokołowskiej policji.

Nie przestrzegając przepisów ruchu drogowego musimy liczyć się z zatrzymaniem przez patrol policji. Konsekwencją naszego zachowania, oprócz nałożenia punktów karnych, jest kara finansowa w postaci mandatu. Do tej pory nierozważni kierowcy mieli dwa rozwiązania: zapłacenie gotówką funkcjonariuszom lub dokonanie przelewu bankowego. Jedno i drugie rozwiązanie miało swoje wady. Gotówkę nie każdy ma przy sobie, a na zapłacenie mandatu przelewem bankowym trzeba było wygospodarować czas, nierzadko fatygując się do oddziału banku lub na pocztę.

Szczególnie trudną sytuację mieli obcokrajowcy. Ci, jeśli złamali prawo, zobligowani byli do opłacenia mandatu gotówką podczas zatrzymania przez drogówkę. Jeśli nie mieli pieniędzy przy sobie – pod eskortą policji musieli udać się do banku lub bankomatu.

Od niedawna znaleziono sposób, aby ułatwić życie zarówno kierowcom, jak i policjantom. Funkcjonariusze sokołowskiej drogówki posiadają w trzech swoich radiowozach terminale płatnicze. Mandat możemy zatem opłacić już w radiowozie za pomocą karty płatniczej lub tak jak wcześniej – gotówkowo. Warunkiem skorzystania z terminala jest posiadanie ważnej karty płatniczej opatrzonej podpisem właściciela. Policjanci poinstruują nas, jak obsłużyć terminal, a po zakończeniu operacji – wydadzą pokwitowanie zapłaty. Obcokrajowcy mogą uiścić opłatę w swojej walucie. W takim przypadku kwota mandatu zostanie przeliczona zgodnie z obowiązującym kursem walut.

Wprowadzona zmiana ma zaoszczędzić nas czas. Nie zaoszczędzi jednak naszych pieniędzy. Na to rada jest tylko jedna – przestrzegać przepisów drogowych.

Katarzyna Dybowska
Fot. policja.pl

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe