17
2020
2013-08-23

Z zakazem i po pijaku


 Nawet trzy lata pozbawienia wolności grożą mieszkańcowi gminy Repki, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej. Mężczyznę obowiązywał dwuletni zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo kolejny raz był pijany. W organizmie miał ponad dwa promile alkoholu.

W poniedziałek, 12 sierpnia, około godz. 22.00 w Skwierczynie (gm. Repki) policjanci z tamtejszego posterunku zatrzymali do kontroli opla vectrę. Za kierownicą siedział mężczyzna, którego wygląd wskazywał, że jest pod znacznym działaniem alkoholu. Badanie alkometrem potwierdziło wstępne przypuszczenia policjantów. 48-letni mieszkaniec gminy Repki miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ten nie powinien w ogóle kierować samochodem. Obowiązywał go dwuletni zakaz kierowania pojazdami.
Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę. Odpowie teraz przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwym i nieprzestrzeganie sądowego zakazu. Za przestępstwa te grozi mu, oprócz wysokiej kary grzywny, nawet kara do trzech lat pozbawienia 
wolności.
 
asp.szt. S.Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe