42
2019
2018-06-27

Z wizytą w Teatrze Lalek i Parku Dinozaurów


W dniu 6 czerwca uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w Rozbitym Kamieniu wybrali się na wycieczkę do Białegostoku.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Białostockim Teatrze Lalek i spektakl pt: „Karmelek”. Była to ciepła, pełna humoru opowieść o poszukiwaniu czegoś, co sprawia, że czujemy się  potrzebni, czegoś, co moglibyśmy ofiarować naszemu najbliższemu otoczeniu a jest całkowicie niematerialne i znajduje się w zasięgu każdego człowieka.

W poszukiwaniach Karmelkowi pomagała cała wiejska zagroda oraz publiczność.

Po spektaklu uczniowie mieli możliwość obejrzenia pracowni plastycznej  lalek, w której przechowywane są przepiękne i misternie wykonane kukiełki, pacynki i jawajki.

Następnie dzieci udały się na teren Pałacu Branickich. Mogły obejrzeć przepiękne ogrody urządzone w stylu francuskim i angielskim.

Ostatnim i najbardziej wyczekiwanym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Dziejów Polski czyli w Jurajskim Parku Dinozaurów. Ogromne wrażenie na dzieciach zrobiły naturalnej wielkości dinozaury, wykonane w skali 1:1, rozmieszczone wzdłuż ścieżki spacerowej Jurajskiego Parku. Całość trasy wyposażona jest w tablice informacyjne dotyczące okresów geologicznych jak również opisy wystawionych modeli dinozaurów. Pan przewodnik ciekawie opowiadał dzieciom o każdym napotkanym na ścieżce okazie.

Dużą atrakcją dla uczniów był plac zabaw, na którym można było samodzielnie wykopać kości dinozaurów, ale również świetnie pobawić się pokonują przeszkody w parku linowym czy też zjeżdżając na zjeżdżalniach albo ćwiczyć celność na strzelnicach.

Wycieczka dostarczyła wielu niezapomnianych chwil.
 Info / Fot: ZO Rozbity Kamień 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe