31
2019
2017-03-27

Z wizytą w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim


W ramach programu „Bezpieczna+” w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim działa sala edukacyjna „Ognik”. Zajęcia na sali skierowane są do klas I-III szkół podstawowych.

W marcu uczniowie Szkoły Podstawowej w Jabłonnie Lackiej wzięli udział w tych zajęciach. Na początku wizyty, uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia w olbrzymim garażu samochodów strażackich. Byli ogromnie zaskoczeni porządkiem i czystością, jaki panował w tym pomieszczeniu. Oprowadzający strażak pan Marcin, powiedział, że w służbach mundurowych porządek i dyscyplina to rzecz święta!

Następnie uczestnicy przeszli do pierwszej sali, która łudząco przypominała mieszkanie. Aneks kuchenny, a w nim: kuchenka, piecyk gazowy i kominek zostały celowo umieszczone, aby pokazać nam, że w domu mogą czyhać na nas niebezpieczeństwa. A wyliczyć ich można dużo: pożar z kominka, rozpalona patelnia czy garnek na kuchence, ulatniający się dym, a także cichy zabójca – czad.
W następnej sali obejrzeliśmy filmy instruktażowe oraz mieliśmy praktyczne ćwiczenia związane z zachowaniem się i powiadamianiem straży w sytuacji pożaru domu, wypadku drogowego.

Uczestniczyliśmy również w próbnej ewakuacji z zadymionego pomieszczenia, dotykaliśmy gorących drzwi, przymierzaliśmy mundury i w asyście strażaków ,,gasiliśmy pożar” prawdziwymi wężami strażackimi.
Na zakończenie, każdy uczestnik otrzymał certyfikat dzielnego Małego Ognika. Serdecznie dziękujemy Panu Komendantowi i Strażakom za ciepłe przyjęcie i cenne wiadomości.« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe