17
2020
2017-09-06

„Z tradycją do nowoczesności"


   Pod takim hasłem w sobotę i niedzielę 2- 3 września, przy stadionie Agencji Rozwoju Miasta Siedlce przy ul. Jana Pawła II odbywały się XXIV Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym, jedna z największych imprez branżowych w kraju. Jej organizatorem jest Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Siedlce.      
 Na uroczystość otwarcia targów przybyli parlamentarzyści i samorządowcy przedstawiciele ministrów rolnictwa i energii, wojewoda mazowiecki, przedstawiciele wielu instytucji obsługujących rolnictwo, goście z Chin, delegacje zagranicznych partnerów miasta i powiatu. 
  Rokrocznie w targach uczestniczy ponad 500 firm, a ekspozycje zwiedza ponad 100 tys. osób. Podobnie było i w tym roku.  Dla odwiedzających przygotowano liczne oferty handlowe i usługowe, prezentacje gospodarstw agroturystycznych i grup producentów rolnych, wystawę zwierząt hodowlanych, ekspozycje płodów rolnych, kiermasz kwiatów, drzew i krzewów ozdobnych oraz owocowych, wyrobów rękodzieła ludowego, literatury rolniczej, punkty konsultacyjne MODR, MRiRW, ARiMR, ARR, ANR, KRUS i innych instytucji, prezentacje produktów tradycyjnych i regionalnych oraz walorów turystyczno-krajoznawczych Mazowsza i Podlasia i inne atrakcje. Rolnicy i inni wystawcy mieli możliwość spotkania i wymiany doświadczeń, zapoznania się z nowoczesną techniką i innowacjami w metodach produkcji.     Podsumowano konkursy, występowały zespoły artystyczne. 
     Wśród wystawców, nagrodzonych i występujących byli również reprezentanci powiatu sokołowskiego. Wystąpił zespół „Jabłoniacy” z GOK w Jabłonnie Lackiej, w obszernym namiocie z rękodziełem swoje stoiska mieli: Wiesława Jagoda Marcjaniuk z Sabni (koronki), Eugeniusz Szymaniak z Dzierzb (ligawki), Ewa Mitowska z Seroczyna (gospodarstwo agroturystyczne, zagroda edukacyjna, kuchnia regionalna), Magdalena i Dariusz Dąbrowscy z   Hołowienek   (wypieki i inne ekologiczne produkty pochodzące ze swojego gospodarstwa) i inni. Wśród stoisk firm nie zabrakło Efekt Studio, wydawcy Wieści Sokołowskich.  
 
 

J.O.
 
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe