15
2020
2019-12-17

Z Tomaszem Seroczyńskim, prezesem MKS Podlasie Sokołów Podlaski rozmawia Juliusz Nowicki


- Jak Pan ocenia grę pierwszej drużyny seniorów w IV Lidze Mazowieckiej grupy północnej rundy jesiennej sezonu 2019/2020?

- Zespół Podlasia awansował do czwartej ligi w bardzo dobrym stylu. Zarząd klubu postanowił utrzymać stan osobowy drużyny z ligi okręgowej oraz pokusiliśmy się o wzmocnienia. Zespół pierwszej drużyny zasilił na pozycji bramkarza Jakub Bieliński, którego wypożyczyliśmy z Pogoni II Siedlce. Doszli również inni piłkarze: Michał Panufnik z Orląt Radzyń Podlaski, Adrian Czerski z Orląt Łuków i Mateusz Jarkowski z Pogoni II Siedlce.

- Podsumujmy rundę jesienną...

- Zespół odniósł dwa zwycięstwa, cztery remisy, poniósł dziewięć porażek i zajmuje 14 miejsce w tabeli rozgrywek. Moim zdaniem zabrakło przysłowiowego szczęścia oraz doświadczenia na poziomie IV ligi. W kilku meczach można było pokusić się o wygranie lub zremisowanie spotkania.

- Jak Pan ocenia poziom IV Ligi Północnej po tej rundzie?

- Górna połowa tabeli tj. pierwszych sześć drużyn zaprezentowało dobry poziom gry, lepsze przygotowanie i organizację. Uważam, że pozostałe drużyny są w zasięgu Podlasia i z tymi zespołami jesteśmy w stanie walczyć o punkty oraz utrzymanie w lidze.

- Ocena zespołu w rozegranych spotkaniach.

- Zespół prezentował się dobrze na tle rywali. W wielu spotkaniach prowadziliśmy równą walkę z przeciwnikiem, przegrywając mecze w końcówce lub nie wykorzystując wielu sytuacji, które mieliśmy. W zremisowanych meczach na wyjeździe (ze Świtem Staroźreby 2:2, Nadnarwianką Pułtusk (0:0), czy u siebie z Huraganem Wołomin (1:1), nasza drużyna mogła pokusić się o wygraną. Za dobry mecz uważam wygrane spotkanie z Makowianką Maków Mazowiecki (2:1). Podlasie w przegranych meczach z czołówką tabeli nie było w stanie nawiązać równorzędnej walki.

- Czy zarząd klubu przewiduje zmiany kadrowe wśród zawodników w pierwszym zespole?

- Obecnie analizujemy sytuacje. Trwają rozmowy z trenerem pierwszej drużyny oraz z zawodnikami na temat sytuacji kadrowej, jak i planach na rundę wiosenną. Oczywiście chcielibyśmy utrzymać obecna kadrę zespołu, jak również w przerwie zimowej wzmocnić zespół na kilku pozycjach.

- Trwa przerwa w rozgrywkach. Jak wyglądają przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek?

- Zespół rozpocznie przygotowania 7 stycznia 2020 roku. Planujemy rozegranie 8 meczów sparingowych na wyjeździe z zespołami IV ligi i klasy okręgowej z województwa mazowieckiego. Nie planujemy zgrupowania. Piłkarze będą przygotowywać się na obiektach miejskich, trenując 4 razy w tygodniu. Rozgrywki ligowe rozpoczną się w połowie marca. Chciałbym już dziś zaprosić wszystkich kibiców Podlasia na pierwszy mecz rundy wiosennej, który rozegramy w roli gospodarza już najprawdopodobniej na nowym obiekcie przy ulicy Lipowej.

- Zarząd klubu podjął decyzję, że po 14 sezonach reaktywował drugą drużynę, która gra w B Klasie Siedleckiej, zajmując 12 miejsce.

- Pomysł na reaktywację tego zespołu wyszedł od dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Sławomira Chadaja. Docelowo drużyna jest utworzona dla zawodników, którzy skończyli szkolenie w OSiR-rze. Trenerem zespołu jest Dawid Kobus (piłkarz pierwszej drużyny Podlasia). W drużynie grają zawodnicy roczników 2000 - 2003 oraz piłkarze, którzy reaktywowali swoją przygodę z futbolem. Nie zadowala nas dwunasta pozycja na trzynaście drużyn. Mamy jednak świadomość, że to są młodzi zawodnicy, nie mający doświadczenia w rozgrywkach seniorskich. Liczymy, że w rundzie rewanżowej zdobędą więcej punktów.

- Jakie są życzenia zarządu klubu i piłkarzy Podlasia w 2020 roku?

- Piłkarzom życzę wytrwałości w treningach i meczach oraz utrzymania w lidze. Niech omijają ich kontuzje. Zarządowi życzę, aby stworzył jak najlepsze warunki do treningów i rozwoju obydwu drużyn. Chciałbym bardzo podziękować firmom i osobom wspierającym klub oraz władzom miasta z burmistrzem Bogusławem Karakulą za pomoc finansową i organizacyjną.

- Dziękuję za rozmowę. 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe