1
2020
2018-06-27

„Z rodziną zdrowo beznałogowo”


Pod takim hasłem w niedzielę 10 czerwca w Zespole Szkół w Sabniach odbył się festyn rodzinny.

Na początku występami artystycznymi uczniowie placówki podziękowali swoim rodzicom za trud wychowania. Swoim talentem pochwaliły się również przedszkolaki z Sabni, Zembrowa i Kupientyna. Ewa Murawska z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim poprowadziła warsztaty „Skutki używania i nadużywania  substancji psychoaktywnych”. Pokaz ratownictwa medycznego przygotowali Robert Golatowski  i Mieczysław Bogaj  wraz z uczniami ZS nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Można też było w punkcie medycznym zmierzyć ciśnienie i poziom glukozy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się alkogogle, których działanie przedstawił Łukasz Bocian z sokołowskiej ORP-y. Atrakcją dla dzieci były dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, pokaz strażacki przygotowany przez dwa wozy bojowe z OSP Sabnie oraz gry i zabawy sportowe prowadzone przez szkolną drużynę harcerską „Cienie”.

W czasie imprezy podsumowano XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Fragmenty książki  „Rady nie od parady” przeczytali Paulina Buczyńska - przedstawicielka rodziców i wójt Ireneusz Piotr  Wyszyński. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny „Młodzi bez uzależnień”, realizowany w ramach działań profilaktyczno – wychowawczych.

Festyn stał się okazją do finansowego wsparcia świetlicy szkolnej - na kiermaszu można było kupić prace plastyczne wykonane przez uczniów podczas zajęć świetlicowych i plastycznych, a także  przygotowane przez rodziców zdrowe napoje i przekąski.

W organizację wydarzenia zaangażowała się cała społeczność szkolna: rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Wsparcia finansowego udzieliły władze Gminy Sabnie i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, za co organizatorzy dziękują.
 Oprac. J.O. 
Fot. UG Sabnie

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe