42
2019
2011-03-24

Z podrobioną polisą


Przerobiony okres ważności polisy OC ujawnił podczas kontroli drogowej dzielnicowy z sokołowskiej policji.  Termin ważności dokumentu upłynął 17 marca. Kierowca przyznał się do przerobienia tego okresu o kolejne kilka miesięcy.

Kontrolowanemu kierowcy nissana primery pokończyło się wiele ważnych terminów. Upłynął termin ważności badań technicznych oraz polisy OC. Sam próbował temu zaradzić, jednak okazało się, że zrobił to bardzo nieudolne. Zamiast pójść do ubezpieczyciela, sam postanowił przedłużyć sobie ważność okresu ubezpieczenia.
Podczas kontroli drogowej w Przywózkach w gminie Sokołów Podlaski, policjant stwierdził, że w samochodzie upłynął termin ważności badań technicznych. Stwierdził również, że daty ważności ubezpieczenia OC, wyglądają dość dziwnie. 
Podczas sprawdzenia policyjnych systemach komputerowych widniało, że ubezpieczenie skończyło się 17 marca. Kierowca stanowczo twierdził, że ta polisa którą okazał do kontroli jest właściwa.  Widniały na niej informacje, że obowiązuje od 18.08.2010 do 17.08.2011r.
Po krótkim namyśle przyznał się do przerobienia dat na polisie. Powiedział policjantom, że zrobił to,  bo kilka dni temu upłynął termin obowiązywania ubezpieczenia. Za przestępstwo to, 30-letniemu mieszkańcowi powiatu węgrowskiego grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
TEKST/FOT. SŁAWOMIR TOMASZEWSKI
OFICER PRASOWY KPP SOKOŁÓW PODL.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe