31
2019
2017-04-03

Z nagrodami z Piaseczna


W sobotę 1 kwietnia 2017 roku grupy teatralne Kolej-Na i VIVO z Sokołowskiego Ośrodka Kultury uczestniczyły w XVIII, bardzo prestiżowym Festiwalu Małych Form Teatralnych EFFKA w Miejskim Domu Kultury w Piasecznie. Celem przedsięwzięcia jest konfrontacja dorobku zespołów teatralnych z województwa mazowieckiego oraz inspirowanie młodych ludzi do pracy nad małą formą sceniczną.

Dla młodych podopiecznych Alicji Ostromeckiej udział w festiwalu był kolejnym ważnym doświadczeniem artystycznym. Obejrzeli inne wspaniałe spektakle, uczestniczyli w warsztatach… Zobaczyli, jak wiele różnorodności kryje się pod nazwą Teatr. „Bo Teatr to „ból duszy”, ale i leczenie śmiechem, to zabawa formą, i poszukiwania plastyczne, taniec, śpiew, rytuał i kto wie, co jeszcze.”
Jak stwierdziła opiekunka koła i reżyser obu przedstawień, „ było fantastycznie! Obie grupy dały z siebie wszystko. Świetna atmosfera, organizacja festiwalu na medal i doping, jakiego nie miał żaden inny zespół.” Grupy zaprezentowały znane już sokołowskiej publiczności spektakle: „Mrożka z wkładką” Kolej-Na, „Cichociemność” - VIVO. Jury dostrzegło naszych wykonawców. Oba zespoły otrzymały wyróżnienia. Nagrodzono Sybiraka z „Mrożka z wkładką” - został tzw. Maskotką festiwalu. Nagrodzono tez Alicję Ostromecką za scenariusz spektaklu „Cichociemność”.

J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe