43
2019
2019-12-03

Z Mistrzostw Polski wrócił z dwoma medalami


W sobotę 30 listopada 2019 r. na krytej pływalni przy Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Pływaniu pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji. W zmaganiach wystartowało w sumie 166 zawodników, którzy ścigali się aż w 11 konkurencjach. Zakład Karny w Siedlcach ponownie reprezentował sokołowianin kpr. Radosław Czartoryjski.

Prawo startu w zawodach mieli pracownicy mundurowi, cywilni oraz emeryci służb podległych MSWiA, MON oraz innych formacji mundurowych. Nie zabrakło reprezentantów policji, straży pożarnej, jednostek wojskowych, CBA czy służby granicznej. Każdy zawodnik mógł wziąć udział w maksymalnie trzech konkurencjach indywidualnych oraz sztafecie.

Kpr. Radosław Czartoryjski wystartował w trzech konkurencjach: 50 m stylem motylkowym, 100 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem zmiennym. W dwóch pierwszych konkurencjach udało mu się stanąć na podium.

Podczas wyścigu 50 m stylem motylkowym w kategorii wiekowej 39 lat i młodsi Czartoryjski zajął II miejsce ex aequo z reprezentantem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Obaj uzyskali czas 27:05. Szybszy od nich był tylko reprezentant Jednostki Wojskowej z Giżycka.

W konkurencji 100 m stylem motylkowym w tej samej kategorii wiekowej Czartoryjski uzyskał czas 1:01:80 i uplasował się na III miejscu. Srebro zdobył reprezentant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, a złoto zawodnik z Komendy Głównej Policji.

Radosław Czartoryjski trenuje pływanie od 2003 r. Pierwsze szlify zdobył w sokołowskim Klubie Sportowym „Neptun”, później reprezentował swoją uczelnię w AZS AWF Biała Podlaska. W Otwartych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Pływaniu startuje od 2016 r. Jego koronny dystans to 50 m stylem motylkowym. Warto dodać, że Radosław Czartoryjski jest czynnym ratownikiem wodnym. Posiada kwalifikacje instruktora i trenera pływania oraz instruktora samoobrony.

Radkowi gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych startach.


KDC 
Fot. Archiwum prywatne R.C.


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe