17
2020
2016-04-13

Z Galerii DOM do galerii Kordegarda


W czwartek 7 kwietnia wieczorem w Galerii Kordegarda przy Krakowskim Przedmieściu (naprzeciw Pałacu Prezydenckiego) w Warszawie odbyło się otwarcie zbiorowej wystawy zatytułowanej „Ofiarom katastrofy smoleńskiej".

W trakcie wernisażu przemawiali Marek Mutor, dyrektor Narodowego Centrum Kultury. Magdalena Gawin, podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Senator Prawa i Sprawiedliwości Maria Koc oraz kurator wystawy, Joanna Błońska, która podkreśliła, że wystawa składa hołd wszystkim ofiarom, ale jest także wyrazem uczuć i zjednoczenia z rodzinami, które nadal cierpią i czekają na prawdę. Na uroczystości obecny też był burmistrz Sokołowa Podl. Bogusław Karakula i dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury Marcin Celiński. 

Wystawa powstała rok temu z inicjatywy i dzięki determinacji Joanny Błońskiej z Sokołowskiego Ośrodka Kultury, gdzie była prezentowana po uroczystym otwarciu 13 kwietnia 2015 roku. Była to pierwsza, i jak dotąd jedyna w Polsce zbiorowa wystawa plastyczna w całości poświęcona dramatowi z 10 kwietnia 2010 roku. Ekspozycję tworzą prace artystów z całej Polski – są obrazy, grafiki oraz rzeźba. Wystawie towarzyszą zbiór wierszy Joanny Błońskiej oraz poezja Leszka Długosza Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 17 kwietnia, po czym zostanie pokazana w Sejmie RP. Wystawę przeniesiono do Warszawy z  okazji 6 rocznicy katastrofy smoleńskiej, dzięki życzliwości kierownictwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury oraz dr Izabelli Galickiej.
 
J.O.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe