17
2020
2011-01-26

Z dedykacją dla dziadków


Mali aktorzy z Grochowa wyrecytowali wiele pięknych wierszy o miłości do babci, o wdzięczności za to, że dziadkowie zawsze mają dla nich czas oraz wyśpiewali dziadkom, jak bardzo ich kochają.

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. W czwartek 20 stycznia w Zespole Oświatowym w Grochowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Miłość i szacunek
Dziadkowie chętnie skorzystali z zaproszenia i przyszli, aby podziwiać występy swoich wnucząt.
Uroczystość rozpoczął dyrektor Wojciech Grądzki, który powitał gości. Następnie przedszkolaki i uczniowie klas I-III zaprezentowali swój program artystyczny. Mali aktorzy wyrecytowali wiele pięknych wierszy o miłości do babci, o wdzięczności za to, że dziadkowie zawsze mają dla nich czas oraz wyśpiewały drogim dziadkom jak bardzo ich kochają.
Na twarzach gości można było zaobserwować uśmiech, radość, łzy szczęścia i wzruszenia.
- Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbywa się w naszej szkole od wielu lat i co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Spotkanie jest dla nas bardzo ważne, ponieważ pomaga nam kształtować u dzieci uczucia miłości i szacunku do dziadków poprzez nawiązywanie bliższych kontaktów z nimi oraz radosne, wspólne przeżywanie ich święta – podkreśla wychowawczyni klasy III Danuta Odowska.

Zobaczyć wnuka
Wielką przyjemność sprawiły babciom i dziadkom drobne, własnoręcznie wykonane,
upominki, wręczone przez wnuków. Wspólny poczęstunek był okazją do rozmów, w czasie których mogliśmy podzielić się wrażeniami.
- Od trzech lat przyjeżdżam do Grochowa na takie spotkania, bo to dla mnie niezwykle ważne oglądać ukochanego wnuka recytującego wiersze specjalnie dla mnie. Bywało czasem, że pogoda nie sprzyjała podróżom ale zawsze starałam się dojechać, aby zobaczyć rozpromienioną twarz wnuka – powiedziała szczęśliwa pani Anna.
Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Podziwiali ich postawę i umiejętności.
Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu, bliższego poznania się.
Akademię przygotowały nauczycielki wychowania przedszkolnego: Joanna Kosieradzka i Edyta Graczyk oraz edukacji wczesnoszkolnej: Barbara Żaboklicka, Barbara Wojewódzka i Danuta Odowska.
To był naprawdę wyjątkowy dzień a szczęśliwe twarze babć, dziadków i wnuków po raz kolejny pokazały nam, nauczycielom, jak ważna i potrzebna jest nasza praca. Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu.
BARBARA WOJEWÓDZKA
FOT. ZO W GROCHOWIE

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe