2
2020
2018-12-10

Z Banku Żywności do Miasta i Gminy Kosów Lacki 


Od 2001 roku w Siedlcach działa Bank Żywności. Celem organizacji jest zapobieganie marnowaniu żywności i prowadzenie edukacji w tym zakresie oraz wykorzystanie pozyskanej żywności na rzecz osób potrzebujących.

Niedawno dzięki zaangażowaniu Urszuli Krzymowskiej – radnej Powiatu Sokołowskiego, pomoc z Banku Żywności trafiła do 376 potrzebujących materialnego wsparcia z terenu Miasta i Gminy Kosów Lacki. Jak poinformowała radna, było to możliwe dzięki współpracy z Hanną Stokowską oraz pomocy wielu innych osób. Panie z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej na czele z kierownik Moniką Dykowską pomogły wypełnić potrzebne karty, Katarzyna i Piotr Ołdakowscy użyczyli samochodu do transportu, ks. proboszcz Paweł Anusiewicz udostępnił salkę. Przy wydawaniu produktów pomogły Teresa Baczyńska, Katarzyna Żochowska i Barbara Pietrzykowska.

Urszula Krzymowska podkreśla, że zawsze może liczyć na tych, którzy są otwarci wobec drugiego człowieka i serdecznie dziękuje tym, którzy bezinteresownie zaangażowali się w akcję.

J.O. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe