17
2020
2021-12-21

XX Jarmark Bożonarodzeniowy już za nami


W miniony weekend mieliśmy możliwość uczestnictwa w XX już Jarmarku Bożonarodzeniowym organizowanym przez Sokołowski Ośrodek Kultury. W tym roku ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wydarzenie odbyło się na świeżym powietrzu - przed placem SOK. Również tam w samo południe uczestnicy mieli przyjemność wysłuchania gry na ligawkach wykonanej przez ponad 30 osób z powiatu sokołowskiego.  

Choć w porównaniu do lat ubiegłych, na tegorocznym jarmarku wystawców było znacznie mniej, to i tak można było obkupić się w świąteczne ozdoby i przysmaki. Na stoiskach nie zabrakło bożonarodzeniowych smakołyków takich jak domowe pierogi, pasztety, kiełbasy, ciasta i pierniczki.

Tegoroczny jarmark został połączony z również dwudziestą edycją prezentacji gry na ligawkach, w której wzięły udział 32 osoby z powiatu sokołowskiego i okolic. Wśród uczestników konkursu było 11 dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Na placu przed budynkiem Sokołowskiego Ośrodka Kultury po raz kolejny miłośnicy gry na tym instrumencie zaprezentowali swoje umiejętności. Byli mali, duzi i ci starsi… wszyscy jednym dźwiękiem obwieścili, że Święta Bożego Narodzenia są coraz bliżej!

Komisja składająca się z muzyków: Anety Mroczek, Damiana Wołyńca i Grzegorza Niewińskiego, wyłoniła zwycięzców:
I miejsce - Paweł Bondarczuk
II miejsce ex aequo - Izabela Kaczmarska i Rafał Gałaguz
III miejsce - Mariusz Gałaguz


Sokołowski Jarmark Bożonarodzeniowy ma 20 letnią tradycję i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem lokalnego środowiska. Wchodząc 19 grudnia na plac, gdzie przed swoimi namiotami czekali na nas tegoroczni wystawcy, wszyscy chociaż na moment przenieśliśmy się w miejsce pachnące świerkiem, piernikami i świątecznymi wypiekami. 

 

K.W./SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe