17
2020
2013-09-27

XX edycja Epicentrum


Pierwsze Epicentrum, czyli koncert muzyki rockowej zostało zorganizowane 20 lutego 2009. 

Świetna muzyka, profesjonale nagłośnienie, dobra atmosfera to czynniki, które spowodowały, że impreza przyjęła się w sokołowskim światku muzycznym. Fanów cyklu przybywało, a impreza stała się okazją do wypromowania wielu młodych zespołów rockowych, bluesowych, metalowych i reggae oraz występów na scenie przed bardziej doświadczonymi zespołami,  a nawet prawdziwymi gwiazdami.
 
20 września w SOK-u zabrzmiało jubileuszowe XX Epicentrum. Wśród wykonawców znaleźli się grający alternatywny metal Backsly z Białegostoku, Projekt Pokolenie Epicentrum z Sokołowa Podlaskiego oraz gwiazda wieczoru - rockowa grupa Upstream z Siedlec. Koncert jak zawsze przyciągnął wielu fanów „mocnego uderzenia”.
Na początek z godzinnym koncertem wystąpił z powodzeniem koncertujący w kraju zespół z Białegostoku. BACKSLY, bo o nim mowa, powstał kilka lat temu, ale obecne muzyczne brzmienie zyskał w drugiej połowie 2012 roku. BACKSLY tworzy i wykonuje alternatywny metal - utwory zbudowane w oparciu o rytmiczną perkusję charakteryzuje brutalny wokal wzbogacony nowoczesnym brzmieniem syntezatorów i ciężkimi gitarowymi riffami przeplatanymi melodyjnymi fragmentami. Teksty Backsly traktują o wewnętrznych przemianach człowieka, jego poszukiwaniach drogi przez życie oraz swego miejsca w świecie. W trakcie ich koncertu w Sokołowie grupa fanów tego rodzaju muzyki w zdecydowany sposób dawała wyraz swoim emocjom. Zespół również był zachwycony kształtem całego koncertu.
Nieco spokojniejszą muzykę zaprezentowali następni wykonawcy, czyli POKOLENIE EPICENTRUM.  Ten hard rockowy projekt sokołowskich muzyków został stworzony z okazji jubileuszu Epicentrum. Zespół jest złożony z osób, które dzięki Epicentrum ukształtowały się muzycznie. Pomysł wspólnego występu jubileuszowego zrodził się w czerwcu tego roku z inicjatywy Michała Ostromeckiego i został entuzjastycznie przyjęty przez wykonawców – zarówno wokalistów, jak i instrumentalistów. Wprawdzie działają oni w różnych zespołach, ale chętnie przychodzili do Sali Prób „Epicentrum” przy Kole Muzycznym w SOK-u, aby wystąpić dla swoich przyjaciół i uświetnić jubileusz. Członkowie wypromowanych podczas wcześniejszych Epicentrów sokołowskich zespołów takich jak Voodkatonic, Symmetry, Paranoia, Prowokacja, Headbreakers, Magiczne Kuce, Ashes to ASHES zagrali razem. Na scenie zobaczyliśmy 12 wykonawców: perkusistów - Grzegorza Kupińskiego i Michała Tenderendę, gitarzystów Kamila Piecha, Macieja Wilka, Adama Tokarskiego, Pawła Cichockiego, Kamila Kuczborskiego, basistów Kacpra Krusiewicza i Grzegorza Janistę, klawiszowca Michała Ostromeckiego oraz wokalistów - Bartka Rosochackiego i Bartka Sawickiego. W trakcie prawie godzinnego występu muzycy zaprezentowali  przeboje Erica Claptona, AC/DC, The Rolling Stones, Deep Purple, Breakout, Pink Floyd, Black Sabath. Nieśmiertelne przeboje tych zespołów połączyły pokolenia. Muzycy dali z siebie wszystko. Owacja zachwyconej publiczności, w tym również osób średniego pokolenia, które usłyszały przeboje swojej młodości, świadczy o tym, że projekt okazał się strzałem w dziesiątkę. Doskonałe brzmienie, porywający wokal i rewelacyjna gra muzyków to kapitał tego projektu, który nie może być zmarnowany. Po występie pojawiły się  opinie, że ich koncert należy powtórzyć.
Jako ostatnia wystąpiła grupa UPSTREAM z Siedlec. Wykonywany przez zespół melodyjny, energetyczny rock o amerykańskim brzmieniu zawsze trafia w gusta publiczności. Tak było i na jubileuszowym Epicentrum. Sokołowska młodzież nie tylko słuchała, ale również bawiła się w trakcie występu grupy. Trzeba dodać, że Upstream dużo koncertuje, również w mniejszych miejscowościach. Mają wiele sukcesów na swoim koncie. Grupa szczyci się występami z takim gwiazdami jak TSA, COMA, Oddział Zamknięty. Utwory zespołu można usłyszeć w radio. Zespół tworzą: Rafał Czapliński - śpiew, Daniel Popek - gitara, Artur Staręga - gitara, Radosław Pawlik - gitara basowa, Piotr Sidorowicz - perkusja. Zespół i publiczność nie zawiodły. Zostały miłe wspomnienia i obietnice powrotu do Sokołowa.

JO
« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe