17
2020
2020-02-25

XVI Turniej Szachowy w Repkach


 W niedzielę 16 lutego po raz szesnasty Gminny Ośrodek Kultury wespół z Gminnym Ludowym Uczniowskim Klubem Sportowym zorganizowali Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Repki. W bieżącym roku rozegrano dwa oddzielne turnieje. Turniej główny przeznaczony był dla zawodników zaawansowanych, a drugi turniej skierowany był do uczniów, którzy od niedawna poznają tajniki królewskiej gry.
 
W turnieju głównym z udziałem 13 zawodników zwyciężył Michał Kosiorek z Łochowa, który w siedmiu grach uzyskał 6 punktów. Drugie miejsce zajął Jakub Żurawicki z Węgrowa, a trzeci był Dawid Dobosiewicz z Mińska Mazowieckiego – obaj zdobyli po 5,5 pkt. Czwarte miejsce przypadło Pawłowi Nasiłowskiemu z Sokołowa Podlaskiego. Najlepszym juniorem do lat 15 był Dawid Dobosiewicz przed swym bratem Krzysztofem i Aleksandrą Żurawicką.
 
W klasyfikacji mieszkańców gminy Repki najlepszy był Zbigniew Pietrzuk z Repek. W turnieju przeznaczonym dla młodzików zagrało dwadzieścioro dzieci, głównie z Wyroząb i Skrzeszewa, gdzie w miejscowych szkołach drugi rok prowadzona jest edukacja szachowa. Wśród dzieci zwyciężył siedmioletni Mateusz Strus z Sokołowa Podlaskiego przed swym o rok starszym bratem Tadeuszem – obaj zdobyli po 8,5 punktów z dziewięciu gier. Trzecie miejsce zdobył Michał Remiszewski z Wyroząb, który zdobył 6 punktów.
 
Zwycięzcy poszczególnych kategorii w turnieju głównym oraz najlepsza trójka turnieju młodzików została nagrodzona pięknymi pucharami ufundowanymi przez patronkę zawodów Panią wójt Apolonię Stasiuk, która podziękowała szachistom za udział w zawodach i zaprosiła ich do udziału w siedemnastym turnieju.

 
Ewa Czarkowska
Fot. GOK Repki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe