6
2020
2019-11-12

XV jubileuszowa edycja Sokołowskiej Ligi Amatorów Tenisa Stołowego


Rozpoczęła rozgrywki XV jubileuszowa liga tenisa stołowego, która rozgrywana jest w budynku Oratorium Księży Salezjanów. Liga rozgrywana jest od 2004 roku. Inicjatorem był ks. Jerzy Gancarz, a organizatorem i osobą, która prowadzi nieprzerwanie rozgrywki jest Artur Malinowski, prezes Salezjańskiej Organizacji Sportowej Salos w Sokołowie Podlaskim.

Dotychczas grało w lidze około 200 zawodników z Sokołowa Podlaskiego, Węgrowa, Siedlec i powiatu sokołowskiego. Nieprzerwanie liga rozgrywana jest od października do kwietnia. Celem ligi jest nie tylko rywalizacja sportowa przy pingpongowym stole, ale również integracja zawodników z wielu zawodów i w różnym przekroju wiekowym. W XV edycji bierze udział siedem drużyn: Amators Team, Parkiety Jabłoński, Rozbicki Transport, Salos Family, Evening Storm, Salon Plaża, Firemen. Obrońcą pucharu i faworytem rozgrywek jest zespół Amators Team. Drużyny rywalizować będą systemem dwurundowym, mecze każdy z każdym. Zwycięzca zostanie wyłoniony z obydwu rund z zaliczeniem punktów od początku rozgrywek. Rozgrywane już pierwsze mecze są zacięte, a miłośnicy tenisa stołowego podchodzą do spotkań poważnie i z profesjonalizmem.

Tradycyjnie po zakończeniu rozgrywek dla uczestników Sokołowskiej Ligi Tenisa Stołowego jest organizowany turniej indywidualny systemem pucharowym, który zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczestników ligi. Dla wszystkich drużyn organizatorzy po zakończeniu zmagań drużynowych i turnieju indywidualnego przewidują nagrody i puchary.

Juliusz Nowicki 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe