17
2020
2019-08-06

XIII Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora OSiR


Zawodnik Klubu Szachowego Skoczek Siedlce, Andrzej Czapla zwyciężył bez porażki w kolejnym turnieju szachowym o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim.

W sali budynku sokołowskiej pływalni rywalizowało 23 zawodników z trzech województw: lubelskiego, podlaskiego i mazowieckiego (w tym trzech zawodników z Warszawy). Szachiści rywalizowali na dystansie siedmiu rund po 15 minut na zawodnika. Zawody sędziował prezes Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego Józef Flaziński. Mimo niezbyt licznej obsady, turniej stał na najwyższym poziomie z dotychczasowych. Grający w drugiej lidze szachiści siedleckiego Skoczka podnieśli zdecydowanie poziom rywalizacji. Partie były bardzo zacięte i toczone do ostatnich sekund. W turnieju głównym najlepszy okazał się Andrzej Czapla – 6 pkt. przed swoim kolegą klubowym ze Skoczka Adamem Łukasikiem – 5,5 pkt., III miejsce z 5,5 pkt. zajął Konrad Szczygieł z Hetmana Krynka. Na IV i V miejscu uplasowali się zawodnicy sokołowskiego klubu szachowego Józef Flaziński i Radosław Dudek. W kategorii juniorów do lat 18 najlepszy był Wiktor Kukawski z MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski przed Adamem Grabowskim z Polonii Warszawa i Bartoszem Tryniszewskim z Drohiczyna. W kategorii juniorów do lat 10 najlepiej zagrał Dawid Dobosiewicz z MTSz Mińsk Mazowiecki przed Mateuszem Motylem z TSz Zieloni Zielonka i Tomaszem Gruclem z Ciechanowca.

Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych otrzymali puchary i nagrody pieniężne ufundowane przez dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim Sławomira Chadaja.


Juliusz Nowicki  


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe