15
2020
2017-03-27

XIII edycji Sokołowskiej Ligi Amatorów Tenisa Stołowego


Po raz trzynasty rozegrana została Sokołowska Liga Amatorów Tenisa Stołowego prowadzona i założona przez pana Artura Malinowskiego prezesa Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS. W ostatniej edycji brało udział osiem drużyn z terenu Sokołowa Podlaskiego i powiatu. Zespoły rozegrały spotkania systemem mecz i rewanż. Rozgrywki trwały od października 2016 r. do marca 2017 r. zakończone tradycyjnie Indywidualnym Turniejem Masters. Mecze rozgrywane były w sali tenisa stołowego Salos-u. Tak jak w XII edycji naljepsi okazali się tenisiści stołowi drużyny Parkiety Jabłoński grający w składzie: Sylwester Jabłoński, Danielski Waldemar, Krynicki Michał, Ratyński Radosław, Filiks Zbigniew. Ponieśli tylko jedną porażkę w rozgrywkach z zespołem Rozbicki Transport i jeden remis z tą samą drużyną. Kolejne miejsca zajęły drużyny: II Rozbicki Transport, III Golanki, IV Amators Team, V Firemen, VI Evening Storm, VII Salos Family, VIII SW Team. Rywalizacja tak jak w poprzednich edycjach była zacięta i mecze na tenisowych stołach toczyły się do ostatniej piłki. Wszystkie spotkania zostały rozegrane i odbyte w miłej atmosferze. Jak podkreślają organizatorzy mimo mniejszej frekwencji niż w poprzednich latach rozgrywki stały na wysokim poziomie jak na grę drużyn amatorskich tenisa stołowego.

Po zakończeniu rozgrywek drużynowych odbył się turniej indywidualny w którym brali udział zawodnicy tych ośmiu drużyn biorących udział w XIII edycji oraz dwóch zawodników z drużyny Polsero. Najlepszy okazał się Michał Krynicki zawodnik drużyny Parkiety Jabłoński, który po raz trzeci wygrał Indywidualny turniej Masters. II miejsce zajął zawodnik tej samej drużyny Ratyński Radosław na trzeciej pozycji uplasował się Krzysztof Iwański z drużyny Polsero. Najlepsze drużyny ligi otrzymały puchary, natomiast najlepsi zawodnicy turnieju indywidualnego otrzymali statuetki oraz nagrody pieniężne ufundowane po raz kolejny przez właściciela firmy Polsero pana Zbigniewa Seroczyńskiego.

Organizatorzy zapraszają do udziału w XIV edycji Sokołowskiej Ligi Amatorów Tenisa Stołowego, która rozpocznie się w październiku 2017 roku.


Juliusz Nowicki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe